Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк поскаржився у Вищу раду правосуддя (ВРП) на дії Національного антикорупційного бюро. За його словами, бюро своїми діями «спровокувало» інформаційну кампанію, яка нібито посягає на незалежність судової системи.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося із повідомлення Вовка, яке вже опубліковане на сайті ВРП.

У ній очільник ОАСКу заявив про вилучення матеріалів однієї зі справ, яка, за його словами, не згадувалася в ухвалі суду про дозвіл на проведення обшуку в суді, а відтак — детективи не мали права її вилучати.

Також Павло Вовк звинуватив НАБУ у тому, що вони, опублікувавши записи нібито з його кабінету, «надали поштовх інформаційній кампанії». Адже, як він вважає, ці публікації формують думку про те, що нібито порушення закону суддями Окружного адмінсуду Києва вже доведено.

«Такі дії Національного антикорупційного бюро України в своїй сукупності створюють пряму загрозу існування незалежної судової системи України, є посяганням на її безсторонність та неупередженість», — зазначає Вовк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Справа луснула як мильна бульбашка»: перевірка інтерв’ю Павла Вовка про розслідування НАБУ

Зазначимо, що схоже повідомлення про втручання в діяльність 18 серпня подав також інший суддя ОАСКу — Ігор Качур. За його словами, НАБУ нібито незаконно оголосило його у розшук.

Нагадаємо, раніше п’ятеро суддів Окружного адмінсуду Києва вже скаржилися у Вищу раду правосуддя на «тиск» з боку НАБУ. Повідомлення про втручання в діяльність подали Євгеній Аблов, Руслан Арсірій, Богдан Санін, Володимир Келеберда та Олексій Огурцов.

Також поскаржився на Національне антикорупційне бюро суддя Шостого апеляційного адмінсуду Києва Костянтин Бабенко. Зі слів судді, НАБУ викликало його на допит у справі «плівок ОАСКу», де його адвокат є підозрюваним. На його думку, такі дії бюро є тиском, оскільки він тепер вимушений шукати нового захисника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столичного суддю, якого патрульні спіймали напідпитку, виправдали

Як повідомляло «Слідство.Інфо», 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» вирішення питання, намір для демонстрації власної сили заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окружний адмінсуд Києва вирішив, що в дисертації Портнова немає плагіату

Згодом детективи повідомили про підозру Павлу Вовку, Євгенію Аблову та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Останньому ВАКС нещодавно обрав запобіжний захід у цій справі у вигляді особистого зобов’язання.

Зафіксоване в розмовах нібито представників ОАСКу ми детально виклали у статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

Також, як ми повідомляли, один із фрагментів оприлюднених антикорупційним бюро записів стосується журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. У березні минулого року вона зробила відеосюжет про святкування заступником голови адмінсуду, скандальним суддею Євгенієм Абловим свого дня народження у столичному ресторані VaBene.

Невдовзі, як ідеться на аудіозаписах НАБУ, Павло Вовк та Євгеній Аблов нібито обговорюють спосіб дізнатись, коли і з ким журналістка спілкувалась телефоном у день народження Аблова та незадовго до нього.