Печерський райсуд Києва закрив провадження щодо судді Шостого апеляційного адмінсуду Костянтина Бабенка. Понад місяць тому він, за версією правоохоронців, втікав від автомобіля патрульних, будучи за кермом у нетверезому стані. 

Про це йдеться у матеріалі “Слідства.Інфо” Та хоч я вб’ю когось зараз, не маєте права!”: патрульні спіймали суддю напідпитку — суд виправдав”.

Суддя Світлана Смик 16 січня постановила закрити провадження щодо свого колеги — їй забракло доказів, що за кермом був саме Костянтин Бабенко. Сам посадовець не з’явився на судове засідання, але надав письмові свідчення. У них чоловік повідомив, що за кермом був не він, а поліція не мала права його перевіряти. Цікаво, що 16 січня, коли відбулося засідання, один із помічників судді Смик повідомив журналістці “Слідства.Інфо”, що суд перенесуть через неявку Бабенка. Правоохоронці також не були присутні на суді.

“Слідство.Інфо” отримало з власних джерел відео спілкування Костянтина Бабенка з патрульними. На ньому видно, як суддя намагався відштовхнути правоохоронців, стверджував, що його треба “відпустити додому” і наполягав, що патрульні не мають права його затримувати. Як аргумент Бабенко наводив твердження про те, що він суддя і має недоторканність. Проходити тест на рівень алкоголю в крові він також відмовився.

Також журналісти отримали від власних джерел зображення з вуличних камер відеоспостереження. У той вечір за кермом автівки Mercedes, згаданої правоохоронцями у протоколі, видно чоловіка, схожого зовні на суддю Костянтина Бабенка. Чи був долучений цей запис правоохоронців до справи, у постанові судді Смик нічого не вказано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Цар і бог”: суддя Запорожан, який нахамив патрульним, уникнув відповідальності за ДТП

Раніше “Слідство.Інфо” вже писало про те, що в будинку, де вдалося зупинити Костянтина Бабенка, має квартиру його старша донька. Площа житла — понад 200 квадратних метрів. Схожі квартири зараз продають за майже 900 тисяч доларів. Нерухомість придбали у 2012-му році, коли його дочці було лише 16 років. У своїй останній декларації суддя вказав, що користується цим майном. Також сім’я задекларувала ще дві квартири, три будинки та більше 10-ти земельних ділянок.