Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк та його заступник Євгеній Аблов намагались дізнатись дані про телефонні з’єднання журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської.

Про це йдеться в матеріалі «Слідства.Інфо» «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва», підготовленого на основі оприлюднених НАБУ аудіозаписів розмов керівництва ОАСК.

Керівники суду зацікавились даними про контакти журналістки після того, як Євгенія підготувала матеріал про святкування Абловим дня народження у ресторані VaBene в центрі Києва 13 квітня 2019 року. Привітати одіозного суддю прийшли чимало політиків, судді з Києва й регіонів (попри робочий день), політик Сергій Ківалов та тодішній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Невдовзі після виходу матеріалу, за даними НАБУ, Аблов поцікавився у Вовка, чи можливо отримати дані щодо того, коли і з якими абонентами Євгенія спілкувалась телефоном власне 13 квітня й кількома днями раніше. Конкретно діалог між чоловіками, відповідно до аудіозаписів НАБУ, був таким.

— Це ж усе одна баришня, по «Слідство.Інфо», журналістка, — каже в записі НАБУ Аблов. — Я не думаю, що в неї два телефони, як у нас.

— Але це несерйозно, виключно тільки через те…, — намагається заспокоїти колегу Вовк. Той не вгамовується:

— Ні, я думаю днів за 5 може, хтось — ну, просто там подивитись.

— А, так. Зроби мені повідомлення смс-кою: «Необхідні трафік з’єднань, локація за таким-то мобільним номером, з такого-то по такий-то дні». Візьми це за один день.

— Так, — каже Аблов. — Можна зробити в день народження, щоб переконатись, що вона була біля ресторану. І з цього телефона.

— Зроби мені повідомлення, надішли — і подивимось, із ким вона, — підсумовує Вовк. І невдовзі в іншій телефонній розмові просить:

— Слухай, Сашо, а допоможеш знаєш, у чому? Ми зараз скинемо тобі повідомленням телефончик. За тиждень подивитись, із ким «бився», трафік з’єднань. Може, вирахуємо, хто ж стуканув. Ну, просто цікаво.

Чи отримали вершителі правосуддя в порушення закону дані про телефонні з’єднання журналістки, із записів НАБУ невідомо. Натомість, судячи з розмов представників ОАСК, Аблов домовився з рестораном про знижені рахунки за організацію святкування щоб уникнути уваги контролюючих органів.

Якщо вони через касу пробили чеки, то вони в податковій світяться, воно ж фіксується, — турбується суддя ОАСК.

— Зрозуміло, — каже Вовк. — Треба спитати, скільки ви офіційно для себе за вчорашній день показали.

— Так вони мені дали чек, — відповідає Аблов. — 15 700.

Цілком матеріал про розмови керівників ОАСК між собою, з партнерами й клієнтами — про вплив на Конституційний суд та інші суди, намагання проштовхнути «своїх» людей у Вищу раду правосуддя чи Вищу кваліфікаційну комісію суддів, домовляння щодо комерційного вирішення справ — читайте тут.