У Києво-Печерській Лаврі, що у столиці, священнослужителі тікають від питань про російське вторгнення в Україну та вбивство українських мирних жителів російськими військовими.
Про це йдеться у репортажі «Слідства.Інфо».
Репортери завітали до Києво-Печерської лаври Російської православної церкви в Україні (УПЦ Московського патріархату), щоб дізнатися, що думають церковнослужителі про напад Росії на Україну.
Представники Лаври відомі своєю підтримкою поглядів «руского міра», зокрема, виражали прихильність РПЦ та патріарху Кирилу. Нещодавно патріарх Кіріл підтримав російське вторгнення та, фактично, вбивство українських громадян.
Більшість священнослужителів Лаври тікали від питань про війну та дії Володимира Путіна. Дехто відмовлявся говорити, пояснюючи це «постом».
Репортерам вдалося поспілкуватися з чоловіком, який представився «послушником Іваном».
Журналіст: Ви вважаєте Росію ворогом?
Послушник: Не на сто відсотків. Але в даній ситуації, я вважаю, що війна затягнулася. То Росія на 60-70 відсотків, все-таки ворог.
Журналіст: А інші 30 відсотків?
Послушник: Ну, все-таки у нас одна віра, у нас спільні корені, і я навіть виступ Путіна читав, що він теж трошки історію піднімав. (У своєму пропагандистському зверненні напередодні вторгнення в Україну президент Росії Владімір Путін озвучив думку, що в України фактично немає власної історії, назвавши нашу країну недодержавою, — ред.).
Також журналісти підійшли до настоятеля Лаври митрополита Павла (Лебедя).
Він теж відмовився відповідати на запитання. Натомість, ймовірно його помічник передав 100 гривень іншому чоловіку, який представився нужденним. За кілька хвилин «нужденний» напав на репортера Дмитра Реплянчука і зламав об його коліно деревʼяну палицю. Інші чоловіки, які були на місці події, погрожували розбити камери журналістів. Відтак, репортери вийшли за межі Лаври і викликали поліцію, після чого написали заяву про злочин.
Нагадаємо, Києво-Печерська лавра та настоятель Павло (Лебедь) відомі своєю прихильністю до «руского міру» — вони сповідують цінності Російської православної церкви.
Російський патріарх Кіріл благословив вторгнення в Україну і фактичне знищення українського населення. Після цього деякі українські священники УПЦ московського патріархату виступили з заявою про від’єднання від російської церкви, настоятеля Павла серед них не було.
У 2018 році СБУ проводила обшуки у настоятеля Павла у межах кримінального провадження за розпалювання міжконфесійної ворожнечі.