Дмитро Реплянчук

журналіст

Дмитро Реплянчук спеціалізується на розслідуваннях корупції та зловживань у правоохоронній системі.

У 2020-му увійшов у шорт-лист Thomson Foundation Young Journalist Award.

У тому ж році році разом з колегами Євгенією Моторевською та Василем Бідуном отримала найвищу відзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань за фільм «Я – бот».

Фільми-розслідування, у яких Дмитро Реплянчук був співавтором:

  • «Місто вкрадених квартир»(2019)  — фільм розповідає про схеми крадіжки житла в столиці та показує долі людей, які через шахраїв опинилися на вулиці без майна, грошей та особистих речей.
  • «Я – бот» (2019) — фільм-розслідування про те, як працюють українські ботоферми та хто з політиків користувався їхніми послугами перед парламентськими виборами 2019-го.
  • «Король контрабанди» (2020) — фільм-розслідування про одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого називають «королем української контрабанди» і про те, як він роками уникав відповідальності за порушення закону.
  • «Нарадча кімната» (2020) — двосерійний фільм-розслідування про зв’язки суддів Окружного адмінсуду Києва з політиками та топ-посадовцями.
  • «Чотири кілери, три копи і наркобарон» (2021) — фільм-розслідування про зв’язки балканських кілерів, міжнародної наркомафії й українських правоохоронців.

Після повномасштабного вторгнення у лютому 2022-го Дмитро Реплянчук почав займатися розслідуванням злочинів російських військових в Україні.