У 2009 році КМДА надала податковій службі в постійне користування земельну ділянку — для експлуатації та обслуговування комплексу господарських будівель, автозаправної станції та автостоянки. Проте вже понад 10 років там функціонує московський Храм святого Феодосія Чернігівського. 

Про це йдеться у новому розслідуванні «Слідства.Інфо» «Земля під московськими рясами: як київська влада ігнорує незаконні церкви УПЦ МП».

У Держгеокадастрі журналісти знайшли інформацію, що ця ділянка досі належить громаді міста і перебуває у користуванні податкової. А от з власністю на саму будівлю не все так просто.

Храм святого Феодосія Чернігівського поблизу Львівської площі

З Державного реєстру речових прав відомо, що з вересня 2022 року власником храму є фірма «Благо дій». На момент її створення співзасновниками були релігійна громада святителя Феодосія Чернігівського, Всеукраїнська професійна спілка працівників органів державної фіскальної служби та жінка, на імʼя Ірина Заміховська. 

Остання, ймовірно, є також керівницею фірми «ДАНК-2008», що фігурує у справі про викрадення і вбивство майданівців під час «Революції гідності». А власник фірми — настоятель Свято-Іллінської церкви на Подолі Віталій Косовський. 

Право власності на храм змінювалося кілька разів — у «пінг-понг» нерухомістю грали вже згадані ТОВ «Благо дій» і релігійна громада церкви. Журналісти «Слідства.Інфо» хотіли дізнатися у власниці «Благо дію» Ірини Заміховської, як так вийшло, що податкова профспілка фактично подарувала храм незрозумілій фірмі, однак жінка не відповіла на телефонний дзвінок.

Керівник профспілки податківців, яка була у співзасновниках фірми «Благо дій», Олександр Кислиця не розповів про причини будівництва незаконного храму, натомість сказав, що це політична тема: «Це неважлива тема. Це тема політична. Там розбираються зараз, буде суд, а може не буде, я не знаю».

Олександр Кислиця — керівник профспілки податківців

Настоятель храму відмовився спілкуватися з журналістами, лише зазначив, що ця забудова є законною. 

Священник Василь у Храмі святого Феодосія Чернігівського

Олександр Рак, активіст з питань містобудування, у коментарі «Слідству.Інфо» підтверджує, що до будівництва храму безпосередньо причетна Всеукраїнська професійна спілка державних органів доходів і зборів. Зокрема тому, що саме на них було оформлено перше право власності. 

Будівництво храму московського патріархату розпочалося у 2012 році за підтримки проросійського політика часів Януковича Олександра Клименка. 

Читайте також: Російські купола в центрі Києва: московська церква під боком Пантеону Героїв