Суддя Окружного адмінсуду Києва Ігор Погрібніченко зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики погодити компанії колишнього радника міністра енергетики та паливної промисловості часів Януковича Юрія Бойка «Л-Капітал» проект будівництва нового 7-поверхового готельного комплексу у буферній зоні «Софії Київської».

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на рішення судді від 18 серпня.

Суд зобов’язав Міністерство погодити проект «Реставрація з пристосуванням нежитлової будівлі по вул. Володимирській 36 та реконструкції з надбудовою нежитлової будівлі по вул. Золотоворітській, 11 з об’єднанням в єдиний готельно-офісний комплекс». Цей комплекс буде знаходитись у буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Софії Київської» — а отже, при будівництві об’єктів існує обмеження по висоті до 25 метрів.

Також Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Мінкульт надати «Л-Капіталу» дозвіл на проведення земляних робіт у межах Центрального історичного ареалу Києва для потреб цього будівництва. Суд зазначив, що «Л-Капітал» у 2016 році звернувся до Мінкульту, однак відповіді так і не отримав, а отже проектна документація вважається погодженою за мовчазною згодою. Аналогічно, на думку суду, Мінкульт порушив строк розгляду заяви про видачу дозволу на земельні роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окружний адмінсуд Києва вирішив, що в дисертації Портнова немає плагіату

«Л-Капітал» є власником двох будівель, які вказано в проекті. Загальна їхня площа — понад 5,5 тисяч квадратних метрів.

Місце розташування готелю. Скріншот «Наших грошей»

Власниками компанії «Л-Капітал» є кіпрська компанія «Насарео Трейдінг Лімітед» і Таїса Українська. Кінцевим бенефіціарним власником кіпрської компанії значиться Вадим Український — колишній віце-президент «Нафтогазу України». Також він працював заступником голови правління «Нафтогазу України» та радником міністра енергетики та паливної промисловості часів Януковича Юрія Бойка.

Нагадаємо, у червні Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) дозволив компанії з оточення забудовника Андрія Вавриша будівництво багатоповерхівок на печерському схилі, яке раніше заборонила Держархбудінспекція (ДАБІ). Перевірка ДАБІ встановила порушення при видачі містобудівної документації — зокрема, щодо висотності запланованого об’єкта. Утім, суддя ОАСК вирішив, що інспекція ДАБІ була необ’єктивною та скасувала її рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продаж готелю «Дніпро» хочуть скасувати в Окружному адмінсуді Києва

Нагадаємо, що 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд та інші суди, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» вирішення питання, намір для демонстрації власної сили заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон.

Згодом детективи повідомили про підозру Павлу Вовку, Євгенію Аблову та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Останньому ВАКС нещодавно обрав запобіжний захід у цій справі у вигляді особистого зобов’язання.

Зафіксоване в розмовах нібито представників ОАСКу ми детально виклали у статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

Також, як ми повідомляли, один із фрагментів оприлюднених антикорупційним бюро записів стосується журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. У березні минулого року вона зробила відеосюжет про святкування заступником голови адмінсуду, скандальним суддею Євгенієм Абловим свого дня народження у столичному ресторані VaBene.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Плівки Вовка-3»: голова ОАСК домовлявся з Зеновієм Холоднюком про «блокування» конкурсу на голову Державної судової адміністрації

Як ідеться на аудіозаписах НАБУ, Павло Вовк та Євгеній Аблов нібито обговорюють спосіб дізнатись, коли і з ким журналістка спілкувалась телефоном у день народження Аблова та незадовго до нього.