Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) дозволив компанії з оточення забудовника Андрія Вавриша будівництво багатоповерхівок на печерському схилі, яке раніше заборонила Держархбудінспекція (ДАБІ). Перевірка ДАБІ встановила порушення при видачі містобудівної документації на це будівництво – зокрема, щодо висотності запланованого об’єкта. Утім, суддя ОАСК вирішив, що інспекція ДАБІ була необ’єктивною та скасувала її рішення.

Про це повідомляє видання «Наші гроші» з посиланням на рішення ОАСК від 2 червня.

Ідеться про ділянку на зсувонебезпечному схилі по вулиці Вільшанська, 2-6 у Києві, неподалік від Національного ботанічого саду імені Гришка. 2013 року Департамент містобудування Київської міської держадміністрації (КМДА) видав містобудівні умови та обмеження на проєктування на цьому місці житлового комплексу. Виконувачем обов’язків директора департаменту на той час, як зазначає видання, був якраз Андрій Вавриш.

У листопаді минулого року Держархбудінспекція провела перевірку й виявила, що містобудівні умови на це будівництво видали з порушеннями. Зокрема, як встановила інспекція, наміри забудови не відповідають Генплану, також порушено висотність забудови: замість дозволених 4-8-поверхівок тут запланували звести будинки на 24 поверхи. Відтак, за результатами перевірки ДАБІ скасувала містобудівні умови та, як наслідок, анулювала дозвіл на будівництво.

Одразу після цього, як зазначає видання, забудовники оскаржили це рішення в Окружному адмінсуді Києва і на початку червня поточного року отримали судове рішення на свою користь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У проєкті Генплану Києва передбачили будівництво у прибережній зоні

Суддя Ігор Погрібніченко, як пише медіа, не мав заперечень щодо правомірності висновку ДАБІ про порушення при видачі містобудівної документації. Однак він зауважив, що інспектори були необ’єктивними, оскільки скасували містобудівні умови, не давши змоги забудовникам усунути порушення. Відтак, суд скасував рішення ДАБІ та дозволив будівництво.

Зауважимо, що дозвіл на будівельні роботи від ДАБІ у вересні минулого року отримала компанія «МК 8». Як пише видання, із липня минулого року її очолює менеджер Вавриша Сергій Софієв. До цього фірмою керував Вадим Струневич — народний депутат від «Слуги народу», якого теж пов’язують із Вавришем.

Сам Вавриш підтвердив журналістам Bihus.Info, що забудова Вільшанської — його проект, і він має на нього «неабиякі плани».

Як зазначає видання, Андрій Вавриш — це нинішній власником SAGA Development, колишній заступник директора Департаменту містобудування КМДА, відомий також як друг і партнер екскерівника Офісу Президента Андрія Богдана.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», київська влада дозволила компаніям Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка забудувати майже 13 гектарів землі на території київського річкового порту усупереч генеральному плану міста.