У Сумській області ремонтувати школу за 13,1 млн грн віддали компанії-фігурантці кримінальної справи. Її директора підозрюють у тому, що він купив за завищеними цінами вікна у підприємства своєї сестри, коли ремонтував пошкоджену росіянами будівлю на Сумщині. Правоохоронці вважають, що він таким чином вкрав з бюджету понад 500 тис. грн. Компанія приховує, що її директор підозрюють у скоєнні корупційних злочинів, щоб й надалі отримувати державні замовлення. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

У місті Лебидин, що на Сумщині, від російських обстрілів постраждав багатоквартирний будинок — у ньому пошкодило 130 вікон та 24 балкони. У червні 2023 року на ремонт будинку з державного бюджету виділили 2,4 млн та доручили ДП ПАТ «СУМБУД» БМП «Лебединпромбуд» полагодити пошкоджений будинок.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Правоохоронці зацікавилися цим договором і у липні 2022 року відкрили кримінальне провадження, у якому досліджували можливу крадіжку 550 тис. грн на купівлі металопластикових вікон для будинку. 

Директор компанії «СУМБУД» БМП «Лебединпромбуд» Микола Індик закуповував вікна в іншої компанії — ТОВ «Інновавуд», якою керує його сестра Яна Склярова. Правоохоронці вважають, що брат і сестра змовились та підробили акти виконаних робіт, де завищили вартість вікон на 550 тис. грн.

Миколу Індика загалом підозрюють у підробці документів, заволодінні бюджетними коштами та незаконному поводженні зі зброєю. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави розміром 53 680 тис. грн. У разі доведення вини Індику загрожує 8 років в’язниці та заборона обіймати певні посади впродовж трьох років.

Цікаво, що ДП ПАТ «СУМБУД» БМП «Лебединпромбуд» після відкриття кримінального провадження й вручення підозри Миколі Індику продовжує отримувати багатомільйонні державні замовлення. Наприклад, ця компанія у жовтні 2023 року уклала договір з відділом освіти Попівської сільської ради Конотопського району Сумської області на ремонт місцевої школи. Вартість робіт  — 13,1 млн грн.

Під час своєї пропозиції компанія мала надати витяг від Міністерства внутрішніх справ про те, що її очільник не підозрюється у скоєнні злочину та не має судимості. ДП ПАТ «СУМБУД» БМП «Лебединпромбуд» подала такий витяг, однак на іншу людину — Станіслава Коростіля, який отримав право підпису від компанії у квітні 2023 року.

У тендерному комітеті відділу освіти Попівської сільської ради Конотопського району Сумської області журналістам «Слідства.Інфо» сказали, що не знали, що компанію підозрюють у скоєнні корупційних злочинів

«Коли я досліджувала пропозицію ДП ПАТ «СУМБУД» БМП «Лебединпромбуд», то виконувачем директора був Станіслав Коростіль, а Микола Індик зараз, якщо не помиляюсь, десь служить у війську», — розповідає Наталія Калінська з тендерного комітету. 

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, ДП ПАТ «СУМБУД» БМП «Лебединпромбуд» з’явилося на ринку в 1999 році. Сумську компанію заснували Роман Швець, Рубен Сумбатов, Павло Новицький, Олександр Бритов та ПАТ «СУМБУД». Зараз бізнес контролює Сергій Сумбатов та ПАТ «СУМБУД», а керує компанією — Микола Індик. 

Від початку роботи Prozorro, компанія підписала договорів з держзамовниками на 374,7 млн грн, з них у 2023 — 60,8 млн грн

Читайте також: Укриття у київському садочку ремонтуватиме за 1,5 млн грн компанія-фігурантка кримінального провадження