4203

Прокурори Бучанської прокуратури оголосили оголосили підозри десятьом російським окупантам, які причетні до геноциду у Бучі. Зокрема, брали в полон і катували мирних жителів. Усі вони з 64-ї мотострілецької бригади. 

Саме ця бригада відзначилася особливими звірствами у Бучі. Зараз, за повідомленнями української розвідки, 64-та бригада повернулася в Україну і воює на Харківщині.

Примітно, що після того, як ці злочини стали відомими на весь світ, президент Росії Владімір Путін нагородив 64 бригаду за «героїзм» і «відвагу». Цим самим він фактично підтвердив, що геноцид та воєнні злочини в Бучі схвалювалися на найвищому рівні.

Наша команда «Слідства.Інфо» теж долучилася до розслідування «бучанського геноциду». Зокрема, ми допомагали правоохоронцям ідентифіковувати окупантів та знаходити більше інформації про них.

Рядовий Сєргєй Пескарьов, 24 роки. Народився в Якутії, потім жив у Хабаровську. У своїх соцмережах він публікував фотографії з армії та військової служби. До речі, на фото помітні шеврони тієї самої 64-ї бригади. 

На певний час Пескарьов змінив місце роботи, і влаштувався касиром у місцевий  супермаркет. Усього за кілька місяців до вторгнення, у листопаді минулого року, він публікував фотографії з-за прилавка магазину. А вже в лютому він вторгся на нашу землю, аби вбивати і калічити мирних людей. 

Сержант Нікіта Акімов, 25 років. Народився і проживає в місті Комсомольськ-на-Амурє. За даними правоохоронців, Акімов особисто викрадав і катував бучанців, а також віддавав такі накази своїм підлеглим. У 25-річного окупанта є дружина і діти — він публікує спільні фото з ними. Також ми знайшли знімки з армії, де видно шеврони 64-ї бригади. 

Єфрейтор Міхаіл Кашин, 24 роки. Свій день народження Міхаіл відзначив, тікаючи разом зі своєю бригадою з Бучі: там вони  залишили сотні вбитих жителів. Він родом з Удмуртії, з міста Воткінск. Судячи з соцмереж, це типовий представник середньостатистичного росіянина: улюблений фільм — «Бригада», улюблена музика — гурт «Любе». 

Після закінчення школи Міхаіл пішов служити у 64-ту бригаду, потім там же підписав контракт. У Міхаіла є дружина і кілька сестер. Особливо цинічно, що окупант декларує своїми життєвими цінностями – доброту і чесність, а також любов до сімʼї і дітей. 

Рядовий Васілій Князєв, 24 роки. Проживає в місті Йошкар-Ола. Судячи з його соцмереж, родина живе ледь не в злиднях. Одразу після закінчення школи Васілій пішов до армії. Там він публікував фотографії зі служби в 64-й бригаді, а також фото з Хабаровська, де і дислокується підрозділ.

Рядовий Грігорій Наришкін, 30 років. Він родом з Амурської області, що за 8 тисяч кілометрів від Києва. Судячи з соцмереж, займається спортом і бойовими мистецтвами. 30-річного Грігорія українські правоохоронці також підозрюють у жорстокому поводженні з цивільними. 

Рядовий Альберт Раднаєв, 24 роки. Так само одразу після закінчення школи пішов до російської армії. Після строкової служби підписав контракт. Батько Альберта — теж військовий, але невідомо, чи вторгся він на територію України разом з сином, чи залишився в Росії. 

Єфрейтор Семен Мальцев, 26 років. Проживає у місті Комсомольськ-на-Амурі, що на іншому боці континенту. Ще у 2019 році Мальцев займався танцями і публікував анонси своїх виступів. Але в лютому Мальцев разом з іншими окупантами прийшли воювати в нашу країну. 

Єфрейтор Дмітрій Сєргієнко, 27 років. Він родом з Воронезької області. У нього є дружина і малолітня донька. Чи розповідав їм 27-річний Дмітрій, що він разом з колегами-окупантами вчиняв злочини в Бучі — навряд чи.

Молодший сержант Вячєслав Лаврєнтьєв, 29 років. Він родом із Забайкалля. Раніше Лаврєнтьєв служив рятувальником і публікував фотографії на фоні пожежної машини. Але що його змусило змінити професію рятувальника на професію воєнного злочинця – сказати складно.

На своїй сторінці Лаврєнтьєв опублікував статус: «прожить одну жизнь — спасти тисячі». Якщо те, що зробили російські злочинці в Бучі називається «спасінням життів» — то хочеться побажати їм усім такого спасіння. 

Останній з підозрюванихєфрейтор Андрєй Бізяєв, 33 роки. Родом з Хабаровського краю. Судячи з соцмереж, вже більше 10 років Бізяєв служить в армії. Разом з іншими окупантами, у лютому вторгся на територію України. 

За даними офіційного слідства, саме ці росіяни катували та знущалися з мирних жителів Бучі: «Потерпілим погрожували вбивством і цілеспрямовано стріляли у їх напрямку. Людей били кулаками по тілу, а також прикладом зброї по ногах, пальцях ніг та грудній клітині. Крім того, окупанти грабували місцеве населення, забираючи як особисті речі, так і побутову техніку»

Обличчя усіх цих окупантів впізнали свідки та потерпілі, які пережили Бучанський геноцид. Тож тепер українські прокурори мають довести справи щодо цих воєнних злочинців до обвинувального вироку у суді.