Командиру російської 64-ї мотострілецької бригади полковнику Азатбеку Омурбекову присвоїли звання героя Росії та збираються встановити памʼятну дошку в школі, де він вчився. Саме Омурбеков командував підрозділом росіян, які вчиняли звірства та масові вбивства в Бучі Київської області.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з новосибірських медіа та з сайту «Российское военно-историческое общество».

Російські сайти опублікували фотографію меморіальної дошки, яку збираються встановити в школі села Купіно Новосибірської області разом з представниками путінської партії «Единая Россия». Церемонія встановлення дошки запланована на 15 липня.

Водночас журналісти «Слідства.Інфо» не знайшли указу про присвоєння Омурбекову звання героя Росії на офіційних сайтах РФ. Ймовірно, цей документ не публікували у відкритому доступі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДВОЄ «БУЧАНСЬКИХ КАТІВ» НЕ ДОЖИЛИ ДО СУДІВ ЗА СВОЇ ЗЛОЧИНИ

Азатбек Омурбеков командує 64-ю мотострілецькою бригадою Збройних сил Росії, яка дислокується у селі Князє-Волконське біля Хабаровська. За даними ЗСУ, а також згідно зі знайденими численними документами, шевронами та іншими доказами, ця бригада у лютому-березні 2022-го року окупувала місто Бучу та інші села Київщини. Окупанти вчиняли жорстокі звірства проти мирних українців: брали їх в полон, катували та вбивали.

Командир «бучанських катів» Азатбек Омурбеков

Після деокупації у Бучанському районі правоохоронці знайшли 1137 тіл загиблих українців, при цьому безпосередньо в Бучі виявили тіла 461 загиблого.

Коли на початку квітня світ побачив фотографії з доказами російських звірств у Бучі, президент РФ Владімір Путін нагородив 64-ту бригаду і присвоїв їй звання «гвардійська», а Азатбека Омурбекова підвищив до звання полковника.

Команда «Слідства.Інфо» готує розслідування про звірства 64-ї бригади на Київщині та, зокрема, роль Омурбекова у них.