Київський апеляційний суд скасував постанову про закриття кримінального провадження щодо погроз, які ексзаступник голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнов надсилав прокурору Олександрові Божку.

Про це повідомив адвокат Божка Роман Маселко.

«Вчора Київський апеляційний суд (судді Ященко, Капічон, Семенцов) частково задовольнив нашу скаргу, скасували відмову Шевченківського суду та направили її на новий розгляд», — написав він 19 листопада у своєму Facebook.

Тепер Шевченківський райсуд Києва заново має розглянути скаргу Олександра Божка на закриття кримінального провадження щодо погроз Андрія Портнова.  

Божко vs Портнов

«Слідство.Інфо» раніше розповідало, що троє експрацівників Генеральної прокуратури отримували повідомлення з брутальними образами й погрозами з номера Андрія Портнова.

Зокрема, неодноразово такі повідомлення надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував експосадовець. Розслідування щодо погроз від Андрія Портнова співробітнику Генеральної прокуратури (тепер Офіс Генерального прокурора, — ред.) Олександрові Божку розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року. Згодом кримінальне провадження передали до Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я тебе в клітці возитиму і показуватиму наче мавпу»: Як Портнов погрожує правоохоронцям

Наприкінці листопада минулого року Божко поскаржився на дії Андрія Портнова у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київської області, після чого вкотре отримав погрози від ексчиновника.

Після цього прокурору не раз писали з номера колишнього посадовця. Зокрема, 27 березня Андрій Портнов надіслав повідомлення, де  «порадив» прокурору «збиратися у в’язницю». Востаннє Божко отримав погрози 30 березня цього року.

Контролюючі органи «не бачать» порушень

Зазначимо, що відмовилася покарати Портнова за погрози прокурору й Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Після отримання нових погроз Олександр Божко знову звернувся до комісії, та адвокати відмовилися навіть відкривати провадження. Зараз таке їхнє рішення прокурор намагається оскаржити в Окружному адмінсуді Києва.

У квітні поточного року Божко також звертався до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням, у якому попросив оголосити Портнову підозру. Утім, у відповіді на наш запит СБУ відповіла, що цю підозру не оголосили, а справу — закрили. За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, підставою для закриття провадження стала експертиза.

Та в липні Олександр Божко оскаржив у суді постанову слідчого. Суддя Шевченківського райсуду зобов’язав Службу безпеки поновити слідство. Після рішення суду в липні до закінчення строків досудового розслідування залишалося шість днів. Відтак, слідчий СБУ попросив у суду продовження строків ще на один рік, пояснюючи це необхідністю провести кілька експертиз та допитів. Суддя не задовольнив це клопотання. 

Зрештою, у серпні цього року Служба безпеки України вдруге закрила справу щодо погроз прокурору. Божко намагався оскаржити це рішення, та тоді Шевченківський райсуд Києва суд відмовив у поновленні справи.

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

Андрій Портнов, нагадаємо, повернувся в Україну навесні цього року. Ексчиновник відразу розпочав «юридичну війну» з попереднім президентом Петром Порошенком, відправивши з десяток заяв щодо нього до Державного бюро розслідування. Також у серпні Портнов виграв позов проти України про відшкодування майже 7 мільйонів гривень компенсації за завдану шкоду його репутації.