Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що заступник Андрія Єрмака Олег Татаров, який під час Революції Гідності був «обличчям» тодішнього МВС, насправді не формував політику, а лише озвучував позицію відомства, «виконуючи накази».
Про це Подоляк заявив в інтерв’ю виданню «Бабель».
«Він [Татаров] був главою управління, тобто клерком, який не формував політику. Це питання, до якого я підходжу педантично: є професійні компетенції в людини чи їх немає. Ми хочемо, щоб на ключових посадах були люди, які розуміють, що роблять, або просто лояльні до когось? […] Він був клерком і в рамках вертикалі був зобовʼязаний озвучувати те, що ви говорите. Це була позиція відомства. Усе, крапка», — заявив Подоляк.
На запитання журналістів про те, чи не було злочином виконувати накази очільника МВС Віталія Захарченка, коли силовики вбивали на Майдані людей, Подоляк відповів, що за цими подіями потрібно проводити відкритий судовий процес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник Єрмака Татаров вимагав для Стерненка підозри, яка передбачає довічне ув’язнення — документ
Зауважимо, що президент Володимир Зеленський призначив Олега Татарова керівником Офісу президента у серпні цього року. Йому доручили відповідати за правоохоронний напрямок: формувати державну політику у сфері правоохоронної діяльності, забезпечувати гарантії національної безпеки держави у сферах правоохоронної діяльності, протидії корупції, захисту прав людини.
Що саме заявляв Татаров?
Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», за часів Януковича Татаров працював на посаді заступника начальника Головного слідчого управління МВС і публічно виправдовував дії силовиків під час Революції Гідності.
Зокрема, він припускав, що побиття тодішньої активістки і журналістки Тетяни Чорновол могло бути її ж провокацією. Також він заявляв, що викрадення іншого активіста — Дмитра Булатова — могло бути інсценованим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський призначив речника МВС часів Януковича Олега Татарова членом ради з питань антикорупційної політики
У найкривавіші дні Майдану Татаров стверджував, що «працівники міліції не використовували вогнепальної зброї». Також він запевняв, що дехто із загиблих мітингувальників мав поранення в потилицю, що начебто може свідчити про те, що стріляли в них люди, які були поруч — а не міліціонери.
Олега Татарова звільнили з МВС невдовзі після Майдану — 4 квітня 2014 року наказом міністра Авакова. Утім, згодом Окружний адмінсуд Києва скасував цей наказ. Як з’ясувалося, у ході розгляду цієї справи МВС не надало документів, які вимагав суд. Зокрема й сам рапорт Татарова.
Робота на Портнова й Новинського
Після звільнення з МВС Татаров як адвокат захищав кількох одіозних проросійських політиків. Зокрема, народного депутата Вадима Новинського та ексзаступника голови адміністрації Януковича — Андрія Портнова.
Також, як ми дізналися, Олег Татаров був адвокатом підозрюваного в державній зраді колишнього кримського судді Валерія Чорнобука — який, за версією слідства, після окупації Криму Росією допомагав місцевим судам перейти на роботу за російськими законами.
Детальніше про біографію Татарова можете дізнатися в нашому матеріалі «Надійний професіонал Татаров». Також у ньому згадано про сотні тисяч гривень, доларів та євро заощаджень — і, принаймні субсидію на сплату комунальних послуг.
Хто такий Михайло Подоляк
Зауважимо, що про призначення Михайла Подоляка радником голови Офісу президента стало відомо у квітні 2020 року. Як писало видання «Радіо Свобода», Подоляк у 2018-2019 роках був помічений у піарі кума президента РФ Володимира Путіна та нинішнього голови політради партії ОПЗЖ — Віктора Медведчука. Також у статусі головного редактора видання «Обозреватель» у 2011-му Подоляк став одним із небагатьох журналістів, яких запросили до Межигір`я на інтерв’ю Віктора Януковича. За даними видання, у 2011 році Подоляк заявляв про те, що став консультантом одіозного регіонала Юрія Іванющенка (відомого також як Юра Єнакієвський). Також, як пише «Радіо Свобода», на адресу Михайла Подоляка неодноразово лунали закиди у порушені журналістських стандартів.