Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області 24 червня відмовилася порушувати дисциплінарну справу щодо погроз, які ексзаступник голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрій Портнов регулярно відправляв прокурору Олександрові Божку та дописів з образами, які той публікував у своєму Telegram-каналі.

Документ є у розпорядженні «Слідства.Інфо».

На думку членів комімії, не можна встановити, чи вчиняв Андрій Портнов дисциплінарний проступок, адже не можна підтвердити, чи справді він писав ці повідомлення та дописи. Сам Портнов не надав своїх пояснень щодо скарги Божка.

«…Наведені в ній (скарзі Божка, — РЕД.) твердження не знаходять достатніх та належних доказів для притягнення адвоката Портнова А.В. до дисциплінарної відповідальності», — йдеться у рішенні комісії.

Зазначимо, це вже не перша скарга, подана прокурором Божком до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Наприкінці листопада минулого року Божко вже поскаржився на дії Андрія Портнова в цю ж комісію, після чого вкотре отримав погрози від ексчиновника.

У рішенні комісії від 26 лютого Божку також відмовили в притягненні Портнова до дисциплінарної відповідальності — хоч і зазначили, що дії експосадовця можуть бути кримінальним правопорушенням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я тебе в клітці возитиму й показуватиму, наче мавпу»: як Портнов погрожує правоохоронцям

До розгляду попередньої скарги Андрій Портнов усе ж надав свої пояснення. В них він зазначив, що переписка з прокурором «несла виключно приватний характер між двома чоловіками». Також ексчиновник звинуватив Божка у «фальсифікації» кримінального провадження, у якому той фігурує.

Після цього прокурору не раз писали з номера колишнього посадовця. Зокрема, 27 березня Андрій Портнов надіслав повідомлення, де «порадив» прокурору «збиратися у в’язницю». Востаннє Божко отримав погрози 30 березня поточного року.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», троє працівників Генеральної прокуратури неодноразово отримували повідомлення із брутальними образами й погрозами з телефонного номера Андрія Портнова. Зокрема, кілька разів такі повідомлення надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував експосадовець. Розслідування щодо погроз Портнова Божку розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року. Згодом кримінальне провадження передали до Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На розслідування погроз Портнова лишився один день

Нещодавно Шевченківський райсуд столиці відмовився продовжити строки досудового слідства у справі щодо погроз прокурору. Божко звертався до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням, у якому попросив оголосити Портнову підозру. Утім, у відповіді на наш запит СБУ відповіла, що цю підозру не оголосили. Відтак, Служба безпеки закрила справу. За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, підставою для закриття провадження стала експертиза.

Зараз Олександр Божко оскаржує це рішення в Шевченківському райсуді столиці

Окрім Божка, схожі погрози було адресованй й колишньому співробітнику слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівнику Сергію Горбатюку. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

Нагадаємо, що Андрій Портнов повернувся в Україну навесні 2019 року. Експосадовець адміністрації Януковича відразу розпочав «юридичну війну» з попереднім президентом Петром Порошенком, відправивши з десяток заяв щодо нього до Державного бюро розслідування. Також у серпні Портнов виграв позов проти України про відшкодування майже 7 мільйонів гривень компенсації за завдану шкоду його репутації.