Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом прокурора Олександра Божка до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) у Київській області. Позов стосується погроз, які ексзаступник голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрій Портнов регулярно відправляв Божку, а також дописів із образами, які той публікував у своєму Telegram-каналі. Третьою стороною у справі суд залучив самого Портнова.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося із реєстру судових рішень та Facebook-сторінки адвоката Божка Романа Маселка.

Зауважимо, що раніше прокурор Божко звернувся зі скаргою щодо погроз Портнова, який також є адвокатом, до КДКА. Проте адвокатська комісія 24 червня відкривати справу відмовилася. На думку членів комісії, не можна встановити, чи вчиняв Андрій Портнов дисциплінарний проступок — адже не можна підтвердити, чи справді він робив ці повідомлення та дописи. Сам Портнов своїх пояснень щодо скарги Божка не надав.

Водночас, як зауважує Маселко, Портнов публічно визнав, що саме він писав повідомлення з погрозами Божку й начебто підтвердив усе написане у своєму Telegram-каналі.

Відтак, Окружний адмінсуд 31 липня відкрив провадження за заявою Божка до КДКА щодо погроз Портнова та залучив ексзаступника голови АП часів Януковича як третю особу.

Зазначимо, що раніше прокурор Божко вже скаржився до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури на дії Портнова, після чого вкотре отримав погрози від ексчиновника.

У рішенні комісії від 26 лютого Божку також відмовили в притягненні Портнова до дисциплінарної відповідальності — хоч і зазначили, що дії експосадовця можуть бути кримінальним правопорушенням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я тебе в клітці возитиму й показуватиму, наче мавпу»: як Портнов погрожує правоохоронцям

До розгляду попередньої скарги Андрій Портнов усе ж надав свої пояснення. В них він зазначив, що переписка з прокурором «несла виключно приватний характер між двома чоловіками». Також ексчиновник звинуватив Божка у «фальсифікації» кримінального провадження, в якому той фігурує.

Після цього прокурору не раз писали з номера колишнього посадовця. Зокрема, 27 березня Андрій Портнов надіслав повідомлення, де «порадив» прокурору «збиратися у в’язницю».

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», троє працівників Генеральної прокуратури неодноразово отримували повідомлення із брутальними образами й погрозами з телефонного номера Андрія Портнова. Зокрема, кілька разів такі повідомлення надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував експосадовець. Розслідування щодо погроз Портнова Божку розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року. Згодом кримінальне провадження передали до Служби безпеки України.

У квітні поточного року Шевченківський райсуд столиці відмовився продовжити строки досудового слідства у справі щодо погроз прокурору. Божко звертався до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням, у якому попросив оголосити Портнову підозру. Утім, у відповіді на наш запит СБУ відповіла, що цю підозру не оголосили. Відтак, Служба безпеки закрила справу. За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, підставою для закриття провадження стала експертиза.

Проте вже в липні цього року Шевченківський райсуд Києва скасував постанову слідчого Служби безпеки про закриття цього кримінального провадження.

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

Нагадаємо, що Андрій Портнов повернувся в Україну навесні 2019 року. Експосадовець адміністрації Януковича відразу розпочав «юридичну війну» з попереднім президентом Петром Порошенком, відправивши з десяток заяв щодо нього до Державного бюро розслідування. Також у серпні Портнов виграв позов проти України про відшкодування майже 7 мільйонів гривень компенсації за завдану шкоду його репутації.