Реконструкцію інфекційного корпусу Головного військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України (ДПСУ) планує провести компанія “Горинь”, яку поліція підозрює в змові під час участі в тендерах на десятки мільйонів гривень. 

Про проведення конкурсу на реконструкцію медичного закладу “Слідству.Інфо” стало відомо з платформи публічних державних закупівель Prozorro. 

Реконструкція відділення лікарні прикордонників була запланована ще до оголошення карантину у рамках проекту з оновлення системи лікарень, підпорядкованих ДПСУ. Водночас, зазначимо, що Київ екстрено готує медичні заклади, які зможуть приймати пацієнтів, вражених коронавірусною інфекцію. Для цього, зокрема, підготувалино кілька інфекційних відділень у п’яти лікарнях столиці. Саме туди в першу чергу мають доставляти хворих на коронавірус людей. 

Оголошення результатів торгів щодо реконструкції лікарні Держприкордонслужби відбулося 17 березня. У медичному закладі планують добудувати другий поверх, встановити ліфти та провести утеплення будівлі. Перемогла в конкурсі компанія “Горинь”. Вона збирається провести роботи за майже 53 мільйони гривень. Утім, наразі ще немає інформації щодо укладення договору з нею. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: карта закупівель медичних виробів в Україні

“Слідство.Інфо” дізналося, що з серпня 2018 року Національна поліція розслідує кримінальне провадження, у якому фігурує компанія-переможець. За інформацією правоохоронців, посадовці міста Бровари допомагали декільком фірмам перемагати на закупівлях. Для цього, за версією слідчих, з тендерів виключались переможці з більш вигідними пропозиціями. Це дозволяло семи компаніям, серед яких є й “Горинь”, систематично перемагати на тендерах. 

Поліцейські вважають, що тільки від департаменту освіти Броварської міської ради, що на Київщині, “Горинь” отримала понад 36 мільйонів гривень. Більша частина угод з міською владою була підписана без відкритих торгів  в обхід тендерної процедури.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Лікарню, яку інспектував президент, будують фігуранти багатьох кримінальних проваджень

Крім того, журналісти проекту “Наші гроші”, з посиланням на броварського депутата, писали про пов’язаність компаній-фігурантів кримінальних проваджень. Згідно з публікацією, “Горинь” та ще три компанії заснували експрацівники державного підприємства “Будівельно-монтажне управління Державного управління справами”. Ця структура опікується будівництвом та ремонтом на об’єктах Верховної Ради, Кабміну та Офісу президента. Ці компанії часто перемагали на тендерах, де конкурували між собою. 

Правоохоронці оголосили кілька підозр у цьому провадженні, але слідство триває досі. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що з 16 медичних закладів, які закупили швидкі тести для виявлення коронавірусу (COVID-19), лише 7 перевіряють людей. Про це йдеться у матеріалі Коронавірус: що не так з тестуванням. Станом на 18 березня державна референс-лабораторія протестувала лише близько 640 зразків, що є одним із найнижчих показників серед уражених вірусом країн світу.