Українські правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом розстрілу окупантами шести поранених українських військових біля Авдіївки та двох військовополонених поблизу села Веселе Бахмутського району, що на Донеччині.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з покликанням на Офіс генерального прокурора.

«За даними слідства, 18 лютого 2024 року в одному з телеграм-каналів опубліковано повідомлення про розстріл 6 полонених захисників механізованої бригади ЗСУ на одній із позицій в Авдіївці. Захисники були тяжкопоранені, не могли пересуватися самостійно і чекали на евакуацію», — йдеться в повідомленні.

За інформацією Офісу Генпрокурора, що під час наступу на українські позиції поблизу села Веселого Донецької області окупанти розстріляли двох захоплених у полон військовослужбовців ЗСУ.

«Також під час моніторингу медіа виявлено відеозапис із фрагментом вбивства ще двох українських воїнів поблизу с. Веселе Бахмутського району. На запису з камери дрона видно, як сьогодні під час штурму наших позицій представник збройних сил РФ стріляє впритул спочатку в одного захопленого в полон військовослужбовця ЗСУ, а потім у другого. Не бажаючи залишати полонених живими, окупант навмисне добиває їх з автоматичної зброї», — пише Офіс Генпрокурора.

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» поговорили з матір’ю, дружиною і сестрою трьох українських захисників, яких поранених залишили на позиції «Зеніт». Пізніше тіла чоловіків впізнали на відео, опубліковане окупантами. 

Журналісти «Слідства.Інфо» звернулися за коментарем у пресслужбу 110-ї окремої механізованої бригади. Там відповіли, що потрібно перевіряти інформацію: «Я не можу ні підтвердити, ні заперечити, треба перевірка, верифікація. Штатний розпис — це інформація для службового користування, в мене немає доступу до цієї інформації… Я бачив це відео, але якби це була правда, росіяни вже з цього розігнали б істерику, що ми кинули поранених. Це можуть бути хлопці з іншої позиції, інших місць, іншого часу».

Російські військові захопили позицію «Зеніт», що на південному сході Авдіївки 15 лютого 2024 року. В ніч з 16 на 17 лютого Головнокомандувач армії Олександр Сирський заявив, що ЗСУ вийшли з Авдіївки, а командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ ЗСУ «Таврія» бригадний генерал Олександр Тарнавський написав у своєму телеграмі, що «Вихід особового складу з Авдіївки відбувався відповідно до плану, розробленого з урахуванням різних сценаріїв та можливої зміни оперативної обстановки. Та все ж… деяка кількість українських військовослужбовців потрапила в полон. Відповідні українські інституції звернуться до міжнародних гуманітарних організацій та країн-посередників, щоб було забезпечене гуманне поводження противника з військовополоненими, згідно з нормами Міжнародного гуманітарного права, та щоб наші воїни повернулися на Батьківщину. Боротимемося за звільнення всіх побратимів».

Читайте також:  Рідні впізнали тіла бійців, яких росіяни взяли в полон в Авдіївці