“Слідство.Інфо” зібрало дані щодо необхідних засобів у державних медзакладах для боротьби проти поширення коронавірусної інфекції і сформувало на цій базі карту.

Ми щоденно моніторимо кількість закуплених тестів на виявлення COVID-19 державними установами, наявність у них захисних масок та апаратів штучної вентиляції легенів. Це найнеобхідніші засоби для боротьби проти пандемії COVID-19, яка охопила вже понад 150 країн. 

Мапи найкраще пристосовані для перегляду з комп’ютера. Під час ознайомлення із даними з мобільних пристроїв можливі збої. Робота над покращенням триває.


Проаналізувавши державні закупівлі, наша редакція дійшла висновку, що в Україні почали активно закуповувати медичні вироби вже після того, як з’явилася інформація про першу смерть. Дані про централізоване постачання найбільш необхідного є наразі досить суперечливими, а відтак — не дають загальної картини ситуації підготовки до протидії коронавірусу на рівні держави.  

Перша позиція, на якій зосередився наш аналіз, — тести. Це — медичні вироби, які дозволяють швидко дізнатися, чи має людина коронавірусну інфекцію. Такі заходи мають на меті вчасно виявити хворобу і запобігти її поширенню.

В Україні перший випадок коронавірусної хвороби був зафіксований 3 березня, однак закупівлі тестів здебільшого почалися тільки після першої смерті від COVID-19, 13 березня. Принаймні таку тенденцію “Слідство.Інфо” бачить з майданчика публічних закупівель ProZorro. У мапі, яку ми створили, зібрана інформація про ті закупівлі, які вже відбулися і договори з постачальниками укладені.

“Ми маємо один простий меседж до всіх країн: тестуйте, тестуйте, тестуйте”, —  зазначив гендиректор “Всесвітньої організації охорони здоров’я” Тедрос Аданом Гебрейесус. Він наголосив на перевірці кожного підозрілого на коронавірус. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: що не так з тестуванням

Також “Слідство.Інфо” збирає інформацію про кількість апаратів штучної вентиляції легень у державних медзакладах. Вони є вкрай необхідними при гостій пневмонії. А саме такими можуть бути тяжні наслідки від коронавірусної інфекції. Апарати підтримують роботу легенів пацієнтів. 

УВАГА! Станом на зараз інформацію щодо наявності апаратів штучної вентиляції у медзакладах нам надала лише третина областей. Найближчим часом очікуємо відповіді від решти регіонів і будемо відразу оновлювати інформацію. Також у карті відображені дані щодо апаратів, які днями передали медичним закладам з державного резерву. Ця інформація на мапі відображена повністю. Водночас “Слідство.Інфо” зібрало інформацію щодо закупівель апаратів штучної вентиляції легенів у системі публічних торгів ProZorro. Ми відображаємо всі закупівлі цих медичних виробів, які відбуваються зараз. Усі зміни будуть відображатися на карті щоденно.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ З 16 лікарень у Києві, які закупили тести на коронавірус, лише половина перевіряє людей

Щодо наявності хірургічних масок, то мапа містить лише ту кількість, яку установам передали з державного резерву. Маски необхідні медичному персоналу, які кожен день приймають та лікують тисячі пацієнтів з різними хворобами по всій країні. Це засіб першої необхідності, який повинен бути у достатній кількості завжди у лікарнях для персоналу та пацієнтів. 

Найближчим часом в Київ прилетить військовий вантажний літак ІЛ-76, який з Китаю має привезти необхідні речі для боротьби з коронавірусною хворобою COVID-19, а саме: лабораторні та експрес тести на коронавірус, медичні маски, апарати вентиляції легень та багато іншого. Коли буде інформація про їхній розподіл, ми відобразимо це на карті. 

Ми щоденно доповнюємо цю інформацію та уточнюємо її. І надалі відстежуватимемо державні закупівлі у зв’язку із боротьбою проти коронавірусу і пильнуватимемо, як і на що витрачаються бюджетні кошти. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: хаотичні закупівлі першої необхідності

За останньою інформацією МОЗ в Україні лабораторно підтверджений 47 випадків COVID-19, з них — три летальні, один пацієнт одужав. За добу було зафіксовано півтора десятка нових випадків.

Згідно з проаналізованими даними, в Україні придбали понад 5,8 тисяч тестів на виявлення коронавірусу (завершені процедури закупівлі). Апаратів вентеляційної системи закуплено 13 штук, тривають процедури торгів. Дані оновлюються.