Слідчий Служби безпеки України закрив кримінальне провадження щодо погроз, які Андрій Портнов регулярно відправляв прокурору Олександрові Божку.

Про це йдеться у новому блозі “Таємниці Слідства”.

Як повідомили “Слідству.Інфо” у відповіді на запит Офісу Генерального прокурора (ОГП), який веде процесуальне керівництво у цьому розслідуванні, підставою для закриття провадження щодо погроз правоохоронцю стала “відсутність складу кримінального правопорушення”.

“За результатами досудового розслідування слідчим прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України (закриття кримінального провадження через відсутність в діянні складу кримінального правопорушення, —  РЕД.)”, — відповіли журналістам в ОГП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Венедіктову просять оголосити підозру Портнову через погрози

Нагадаємо, на початку квітня цього року Шевченківський райсуд столиці відмовився продовжити строки досудового слідства у справі щодо погроз прокурору. Божко також звертався і до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням, у якому попросив оголосити Портнову підозру. Утім, у відповіді на наш запит СБУ відповіла, що її не оголосили.

Однак, як твердять юристи, можливість відновити слідство ще залишається. Як повідомив “Слідству.Інфо” адвокат Віталій Титич, прокурор, який керував провадженням, може скасувати рішення слідчого та оголосити підозру експосадовцю.

“Після ухвали суду у слідства є 30 днів для того, щоб закрити провадження або передати справу до суду. Слідчий вирішив закрити справу, але прокурор, який керує провадженням, може скасувати постанову слідчого. Після цього в нього є ще час із тих невикористаних 30 днів для підготовки усіх матеріалів і вручення підозри. Також потерпілий у справі може спробувати оскаржити ухвалу суду”, — пояснив Титич.

“Слідство.Інфо” раніше розповідало, що троє працівників Генеральної прокуратури  неодноразово отримували повідомлення із брутальними образами і погрозами з номера Андрія Портнова. 

Зокрема, кілька разів такі повідомлення надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував експосадовець. Розслідування щодо погроз від Андрія Портнова співробітнику Генеральної прокуратури (тепер Офіс Генерального прокурора — РЕД.) Олександрові Божку розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року. Згодом кримінальне провадження  передали до Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На розслідування погроз Портнова лишився один день

Наприкінці листопада минулого року Божко поскаржився на дії Андрія Портнова у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київської області, після чого вкотре отримав погрози від ексчиновника.

Після цього прокурору не раз писали з номера колишнього посадовця. Зокрема, 27 березня Андрій Портнов надіслав повідомлення, де  “порадив” прокурору “збиратися у в’язницю”. Востаннє Божко отримав погрози 30 березня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ “Я тебе в клітці возитиму і показуватиму наче мавпу”: Як Портнов погрожує правоохоронцям

Зазначимо, що відмовилася покарати Портнова за погрози прокурору й Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. 

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

Андрій Портнов, нагадаємо, повернувся в Україну навесні цього року. Ексчиновник відразу розпочав “юридичну війну” з попереднім президентом Петром Порошенком, відправивши з десяток заяв щодо нього до Державного бюро розслідування. Також у серпні Портнов виграв позов проти України про відшкодування майже 7 мільйонів гривень компенсації за завдану шкоду його репутації.