Прокуратура передала до суду справу щодо чоловіка, який хизувався приналежністю до закритої організації «масонів» і обіцяв за 200 тисяч доларів посприяти у призначенні на посаду міністра в українському уряді. Його затримали в липні цього року в одному з кафе Луцька під час отримання коштів. Як ми довідалися, чоловіка звуть Іван Братченя. Вже багато років він очолює Луцьку міську організацію Демократичної партії України.

Про передачу обвинувачення до суду «Слідство.Інфо» довідалося з офіційного сайту Офісу генпрокурора.

За даними слідства, у липні 2020 року Іван Братченя, хизуючись приналежністю до «масонів» та знайомствами серед політичної еліти України та бізнесових кіл, обіцяв за 200 тисяч доларів посприяти у призначенні громадянина міністром.

Крім того, як зауважують у прокуратурі, у травні 2016 року він «продав» іще дві високі посади за 285 тисяч доларів. Чоловіку інкримінують шахрайство та закінчений замах на шахрайство в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України). Братчені загрожує від п’яти до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Місто вкрадених квартир»: посадовець київської поліції ймовірно причетний до шахрайств з нерухомістю

Як ми довідалися, у липні суд відправив Івана Братченю під варту на 60 днів із можливістю внесення майже 1,3 мільйона гривень застави. А наприкінці серпня продовжив дію запобіжного заходу до 26 жовтня.

За даними порталу «Судова влада України», чергове судове засідання у справі за обвинуваченням Братчені має відбутися 16 листопада. Серед потерпілих у цій справі фігурує депутат Верховної Ради четвертого скликання від блоку «Наша Україна» Борис Загрева та ще двоє осіб.

Також ми помітили в судовому реєстрі низку цивільних справ, у яких Іван Братченя фігурує як боржник. Так, у рішенні Луцького міськрайонного суду від 30 листопада 2017 року йдеться, що Братченя позичив 62 тисячі доларів, які зобов’язувався повернути в червні 2017-го, проте так цього і не зробив. Відтак позикодавець стягнув ці гроші через суд.

Як ідеться в іншій судовій справі, Братченя позичив і вчасно не повернув 50 тисяч доларів. Луцький міськрайонний суд 12 грудня 2017 року стягнув з нього ці кошти, а також відсотки за користування і втрати від інфляції.

За даними аналітичної платформи «Чесно», Іван Братченя у 2002-2010 роках безуспішно намагався стати депутатом Верховної Ради, Луцької міськради та Волинської обласної ради від демократичної партії.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що керівника Головного управління протидії економічним правопорушенням ДФС Романа Неговєлова, якого затримали під час отримання 100 тисяч доларів хабаря, випустили зі слідчого ізолятора майже під 100 тисяч доларів застави.