Склад наглядової ради Національного інституту раку не змінювався з 2011 року. До нього входять міністр охорони здоров’я часів Азарова Олександр Аніщенко, колишні депутатки-регіоналки Інна Богословська та Тетяна Бахтєєва, академік Євген Патон і двоє людей, які вже померли.   

Наглядову раду Інституту раку створили для контролю за роботою установи. Вона повинна наглядати за управлінням майном інституту, проведенням закупівель і моніторити його діяльність. 

Головний лікар інституту раку Андрій Безсоненко сказав Слідству.Інфо, що наглядова рада не працює з 2015 року. Він припустив, що це може бути пов’язано зі зміною керівництва інституту. Директором інституту у 2015 році стала онколог Олена Колесник. Вона мала б ініціювати перегляд цього питання і разом з МОЗ подати на затвердження Кабміну новий склад ради. «Я ініціювала три рази (створення нової громадської ради — ред.). Пані Супрун була проти», — сказала вона Слідству.Інфо.      

Склад наглядової ради Національного інституту раку не змінювався з 2011 року. Його затверджував іще прем’єрміністр Микола Азаров. До органу ввійшла  Тетяна Бахтєєва, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я з 2002-го по 2014 рік. Вона була депутаткою від «Опозиційного блоку» й у 8 скликанні парламенту. Бахтєєва відзначилася кількома корупційними скандалами, зокрема всупереч закону одночасно очолювала лікарню в Донецьку та була народною депутаткою. Оточення ексдепутатки розігрувало тендери з фіктивною конкуренцією, саму Бахтєєву помітили в підкупі виборців у 2012 році. 

Бахтєєва розповіла Слідству.Інфо, що не розуміє, чому МОЗ і Кабмін не затверджують новий склад наглядової ради Інституту раку. «Я там була без моєї згоди. Просто зробили такий запис», — додала вона.  

До складу наглядової ради входить і Олександр Аніщенко, який у 2011-2012 роках працював міністром охорони здоров’я, Інна Богословська, яка була депутаткою Верховної Ради від «Партії регіонів». А також президент Академії наук України Євген Патон. 

Крім того, в наглядовій раді числиться Григорій Бондар, який помер у 2014 році. Коли затверджували склад ради, Бондар був генеральним директором Донецького обласного клінічного протипухлинного центру. Немає серед живих й іншого члена ради — оперного співака Дмитра Гнатюка.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція в медицині, санкції та розшук: що відомо про Раїсу Богатирьову

Медзаклад постійно потрапляє в корупційні скандали. За результатами недавно оприлюдненого аудиторського звіту виявлено необгрунтовано великі залишки препарату «Метотрексат Тева» для дорослої онкології — 4 тисячі упаковок. Також медики не використовували дороге обладнання, яке Інститут закупив ще у 2011 році. Йдеться про лінійний медичний прискорювач Varian Clinac iX, який застосовують при променевій терапії онкохворих.   

Як повідомляло раніше Слідство.Інфо, Інститут раку збирався закупити медичне обладнання на 32 мільйони гривень. Тендер проходив з порушеннями: переможця обрали з двох фірм, які мають спільну засновницю, а один зі співзасновників компанії, що перемогла в тендері, ймовірно, має родича в керівництві Інституту. Але після того, як Слідство.Інфо написало про це, Інститут раку скасував тендер.