Звільнений після виходу фільму-розслідування працівник Одеського слідчого ізолятора Валентин Слабінський повернувся на роботу в тюремну систему. Тепер він працює у воєнізованому формуванні Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді установи на наш запит.

«Майор внутрішньої служби Слабінський Валентин Сергійович 21 лютого 2020 року призначений на посаду старшого інспектора штурмового взводу воєнізованого формування «Циклон» Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, з посадовим окладом 4650 грн», — відповіли нашій редакції.

Відповідь Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції

Валентин Слабінський раніше працював керівником оперативного відділу в Одеському ізоляторі та заступником начальника установи. Слабінський був фігурантом журналістських розслідувань. Зокрема, один із в’язнів розповідав у фільмі «Тюрма можливостей», як посадовець вимагав у нього гроші, залучаючи до цього деяких арештантів з особливим статусом. Кошти, які вимагали в нашого співрозмовника, опинилися на рахунку приятеля одного з арештантів. Справа щодо цього епізоду вже слухається в суді, де Слабінський є офіційним обвинуваченим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як в’язнів Одеського СІЗО «падають з нар»

Також про причетність Слабінського до вимагання коштів та побиття утриманців Одеського СІЗО нам повідомляли й інші ув’язнені. Крім того, щодо Слабінського Державне бюро розслідувань нещодавно відкрило ще одне провадження — за фактом зловживання службовим становищем, що призвело до смерті ув’язненого.

У лютому поточного року заступник міністра юстиції Віталій Василик повідомив «Слідству.Інфо», що Слабінського звільнили. Разом із ним свої посади втратили й начальник установи Володимир Шевченко та оперативний працівник Олександр Торзюк. 

Зазначимо, що у відповіді установа також підтвердила нашій редакції, що Володимира Шевченка повернули на роботу в тюремну систему. Раніше з власних джерел наша редакція дізналася, що Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції призначило Шевченка інспектором охорони в сусідню, Кіровоградську область.

Ексочільника Одеського СІЗО, до слова, також звинувачують у корупції. За версією правоохоронців, майже шість років тому, коли Шевченко був начальником Ізмаїльського слідчого ізолятора, він вимагав від ув’язненого тисячу доларів. Справа нині слухається в суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обвинувачений у вимаганні грошей: що відомо про працівника СІЗО в Одесі, де загинув в’язень

Окрім того, Володимир Шевченко також намагається повернутися на попередню посаду в Одеський слідчий ізолятор. Він подався на відповідний конкурс Міністерства юстиції та вже навіть пройшов перший етап. Водночас, перша заступниця міністра зазначила нашій редакції, що Шевченка не призначатимуть повторно керівником установи.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», до побиття та вимагання коштів у в’язнів Одеського СІЗО можуть бути причетні щонайменше двоє експрацівників установи — Олександр Торзюк та Валентин Слабінський. Зі слів ув’язнених, ці люди виводили їх до приміщень, де їх били в’язні, які користуються особливими умовами в тюрмі. Арештанти розповіли, що з них вимагали гроші та змушували брати провину за злочини на себе. Зараз дії працівників закладу розслідує Державне бюро розслідувань