Кабінет Міністрів підтримав два законопроекти Міністерства юстиції, які, зокрема, дозволять перегляд довічних вироків. Пропоновані норми відповідають практиці Європейського суду з прав людини.

Про це міністерство повідомило на своєму сайті.

Законопроекти передбачають, зокрема, право на отримання електронних копій документів кримінального провадження для засуджених, зменшення випадків застосування адміністративного арешту. Окрім цього, проекти законів ініціюють зміни щодо утримання засуджених.

«Прийнятими законопроєктами ми також наводимо лад зі звільненням осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, оскільки ЄСПЛ констатував, що існуючий механізм помилування в Україні не відповідає Європейській конвенції, і механізм звільнення довічників повинен бути чіткішим, прозорішим та передбачуванішим», — зазначив мініст юстиції Денис Малюська.

Відповідно до законопроекту, засуджені до довічного позбавлення волі зможуть звертатися про зміну покарання після 10 років ув’язнення, а суд зможе замінити довічне позбавлення волі на строкове від 15 до 20 років. Тобто, мінімальним строком відбування покарання довічника буде 25-30 років за ґратами. Питання щодо заміну довічного позбавлення волі розглядатиме колегія з трьох суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюрми і коронавірус: інтерв’ю із заступницею міністра юстиції

Досі довічники виходили на волю в результаті помилування, відбувши 15-22 роки ув’язнення. Також для них не було чіткого плану реінтеграції в суспільство. «За часів незалежності на волю вийшло 8 довічників. Вони відповідно відбули 20, 15, 14, 19, 15, 9, 22 та 27 років ув’язнення перед тим, як до них було застосовано помилування», — розповів Малюська.

Нагадаємо, наприкінці минулого року міністр юстиції Денис Малюська анонсував створення приватних слідчих ізоляторів. У квітні цю ініціативу підтримав уряд. Перші платні камери з’явилися 8 травня у Києві.