Співробітника одного з головних управлінь СБУ викрили у фальсифікації кримінального провадження щодо службовців «Банку Альянс» спільно зі столичним прокурором Святославом Мазуриком. Саме за закриття цієї справи, на думку слідства, прокурор вимагав 100 тисяч доларів у банкіра. Мазурика затримали на хабарі у червні.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з офіційного сайту Офісу генерального прокурора 27 серпня.

На думку слідчих, Мазурик спільно з працівником Служби безпеки склали неправдиві офіційні документи про початок досудового слідства та підробили докази обвинувачення у справі щодо службовців банку.

Відтак, спецпризначенцю оголосили підозру у службовому підробленні, завідомо неправдивому повідомленні про кримінальне правопорушення та шахрайстві за попередньою змовою. Наразі, як зауважують в Офісі генпрокурора, співробітнику СБУ суд обиратиме запобіжний захід. Представники обвинувачення проситимуть взяти його під варту.

Натомість Святославу Мазурику також змінили підозру на більш жорстку: до підозри у шахрайстві додалося пособництво у службовому підробленні та неправдивому повідомленні про кримінальне правопорушення за попередньою змовою. Обвинувачення проситиме в суді збільшити для нього суму застави зі 630 тисяч до 10 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокурор, який «зливав» таємну інформацію «королю контрабанди» Альперіну, пройшов переатестацію

Нагадаємо, 4 червня столичного прокурора Святослава Мазурика затримали під час отримання пакунку, в якому, як стверджують правоохоронці, було 100 тисяч доларів. За ці кошти, як повідомляють у Державному бюро розслідувань (ДБР), прокурор нібито мав прийняти рішення про закриття кримінального провадження щодо службовців «Банку Альянс», а також обіцяв у подальшому допомагати банкірам вирішувати проблеми із законом.

Як повідомляють правоохоронці, Святослава Мазурика призначили старшим групи прокурорів у справі щодо факту можливої службової недбалості посадовців банку.

Згодом Мазурик нібито запропонував співробітнику банку за грошову винагороду закрити це провадження, а також повідомити, хто з конкурентів «Банку Альянс» начебто замовив реєстрацію справи.

На наступний день після затримання суд відсторонив прокурора від посади. Згодом він вийшов із СІЗО під заставу у розмірі 630 тисяч гривень.

Прокурори Офісу Генпрокурора звернулися до апеляційного суду зі скаргою на рішення суду першої інстанції і попросили збільшити заставу до 10 мільйонів гривень. Утім, судді Київського апеляційного суду 30 липня відхилили клопотання прокурорів.

Як розповідало «Слідство.Інфо», перед тим, як отримати пакунок, Мазурик хвалився банкіру, що може вирішити в Київському апеляційному суді практично будь-яке питання. Дружина прокурора Наталія Мазурик працює в цьому суді головним спеціалістом.

Також ми повідомляли, що напередодні зустрічі з банкіром Святослав Мазурик кілька разів відвідував автосалон Mercedes-Benz у Києві. Як заявляв у суді представник обвинувачення, Мазурик за хабар планував купити автомобіль.