Начальник відділу прокуратури Київської області Сергій Красножон, який, за даними журналістів, «зливав» інформацію про заплановані слідчі дії так званому «королю контрабанди» Вадиму Альперіну, успішно пройшов атестацію в органах прокуратури.

Про це журналістам «Слідства.Інфо» повідомили джерела в атестаційній комісії.

За даними джерела, напередодні офіційне слідство надало членам комісії документи, які підтверджують причетність прокурора Красножона до «зливу» інформації. Попри це, атестаційна комісія вирішила залишити його на посаді.

У фільмі «Король контрабанди» розповідається про те, як відомий одеський бізнесмен Вадим Альперін міг системно підкуповувати суддів, прокурорів та поліцейських. У розпорядженні журналістів опинилася «чорна бухгалтерія» та листування Альперіна, з яких випливає, що бізнесмен міг платити хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування проти підконтрольних йому компаній.

Так, згідно з документами, які отримали журналісти від власних джерел, у листопаді 2017 року Вадим Альперін листувався з посадовцем прокуратури Київської області Сергієм Красножоном. Він отримував повідомлення у месенджері Telegram від абонента, підписаного в його телефоні як «Прокур.Сергей.область». У повідомленнях ішлося про те, що група правоохоронців, яка вела розслідування щодо Альперіна, виїхала до Одеси. Чоловік пропонував бізнесмену за грошову винагороду дізнатися деталі цієї справи та плани правоохоронців.

Особу Сергія Красножона журналісти встановили за допомогою спеціальних програм, що розпізнали його номер. У коментарі репортерам прокурор заявив, що не знайомий з Альперіним та ніколи не передавав йому інформацію за хабарі. На уточнююче запитання, хто надсилав повідомлення з його номеру, посадовець прокуратури відповів: «Ми ж в кабінеті не по одному сидимо. Я й комп’ютер залишаю в кабінеті, і все залишаю в кабінеті».

Нагадаємо, детективи НАБУ затримали Вадима Альперіна торік у листопаді. За даними слідства, він є очільником злочинної організації, яка махінаціями незаконно завозила товари в Україну. Через цю схему держава втратила майже 78 мільйонів гривень. Суд призначив йому заставу в 70 мільйонів гривень, яку бізнесмен сплатив — і вийшов із СІЗО. Зараз він на свободі.

Крім Альперіна правоохоронці затримали ще 10 осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів, пов’язаних із порушеннями митного законодавства. Серед них був і заступник начальника Київської митниці Сергій Тупальський.

Зауважимо, що Альперіна вже арештовували в листопаді 2017-го. Тоді його підозрювали в спробі дати співробітнику НАБУ 800 тисяч доларів хабаря. Утім, тоді він так само вийшов під заставу. Зараз ця справа слухається в Печерському суді Києва.