Київський прокурор Святослав Мазурик, якого на початку червня затримали на отриманні 100 тисяч доларів хабаря від представника «Банку Альянс», планував за ці кошти купити автомобіль Mercedes вартістю 80 тисяч доларів.

Про це під час судового засідання 30 липня заявив прокурор Офісу Генпрокурора Олександр Якимчук — повідомляє кореспондент «Слідства.Інфо».

«Установлено, що підозрюваний Мазурик на кошти, які збирався отримати від працівника банку, вже уклав договір на купівлю автомобіля Mercedes за 80 тисяч доларів. Йому скидали на телефон платіжне доручення. Третього числа (червня — Ред.) не вийшло оплатити, скинули 4-го скориговане (доручення — Ред.). І останнє було за 10-15 хвилин до того, як він отримав гроші. І в своїй же переписці, і в ході допиту представника Mercedes встановлено, що Мазурик обіцяв, як ми розуміємо, одразу ж після зустрічі поїхати до банку та оплатити всю цю суму. І банк уже його чекав», — зауважив прокурор Офісу Генпрокурора під час судового засідання.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», напередодні зустрічі з банкіром Святослав Мазурик кілька разів відвідував автосалон Mercedes-Benz у Києві. А в день перед затриманням від імені дружини прокурора було підписано попередній договір купівлі-продажу позашляховика Mercedes-Benz GLE 450 4MATIC.

Нагадаємо, що 4 червня столичного прокурора Святослава Мазурика затримали під час отримання пакунку, в якому, як стверджують правоохоронці, було 100 тисяч доларів. За ці кошти, як повідомляють у Державному бюро розслідувань (ДБР), прокурор нібито мав прийняти рішення про закриття кримінального провадження щодо службовців «Банку Альянс», а також обіцяв у подальшому допомагати банкірам вирішувати проблеми із законом.

Як повідомляють правоохоронці, Святослава Мазурика призначили старшим групи прокурорів у справі щодо факту можливої службової недбалості посадовців банку. Кримінальне провадження на початку травня зареєстрували київські поліцейські.

Згодом Мазурик нібито запропонував співробітнику банку за грошову винагороду закрити це провадження, а також повідомити, хто з конкурентів «Банку Альянс» начебто замовив реєстрацію справи.

Водночас, як зауважують правоохоронці, Святослав Мазурик як прокурор не мав повноважень своєю постановою закривати згадане кримінальне провадження, оскільки в ньому не повідомили про підозру жодній людині. Прокурору інкримінують закінчений замах на шахрайство в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15 та ч. 4 ст. 190 ККУ), що загрожує позбавленням волі до 12 років із конфіскацією майна.

На наступний день після затримання Голосіївський районний суд Києва відсторонив прокурора від посади. Цей же суд обрав Мазурику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 630 тисяч гривень застави, що дорівнює близько 23 тисячам доларів — це вчетверо менше від суми хабаря. Через кілька днів після цього за прокурора внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

Прокурори Офісу Генпрокурора спробували оскаржити ухвалу суду першої інстанції в апеляції і просили суд збільшити суму застави Мазурику до 10,1 мільйона гривень. Утім, Київський апеляційний суд під головуванням судді Віктора Глиняного 30 липня залишив ухвалу Голосіївського райсуду Києва без змін.

Також, як розповідало «Слідство.Інфо», перед тим як отримати пакунок, Мазурик хвалився банкіру, що може вирішити в Київському апеляційному суді практично будь-яке питання. Дружина прокурора Наталія Мазурик працює в цьому суді головним спеціалістом.