Столичний прокурор Святослав Мазурик, якого на початку червня під час отримання 100 тисяч доларів хабара затримали правоохоронці, хвалився, що може вирішити практично будь-яке питання в Київському апеляційному суді. Там у нього працює дружина.

Про це свідчить ексклюзивне відео, яке є в розпорядженні «Слідства.Інфо».

На відеозаписі від 4 червня поточного року, який отримала наша редакція, Мазурик підтверджує, що його дружина працює в Київському апеляційному суді. І запевняє співрозмовника, що може допомогти йому вирішити там практично будь-яке питання.

«Взагалі будь-яке. Там, крім… Є така суддя Васильєва — це брєд, там не підступишся. Всі інші — взагалі без проблем. Можемо зробити все, що завгодно», — зауважує Мазурик.

Згідно з поданою 26 травня декларацією, дружина прокурора Наталія Мазурик працює головним спеціалістом у Київському апеляційному суді.

За кілька хвилин після цієї розмови Святослав Мазурик отримав пакунок, у якому, за даними правоохоронців, було 100 тисяч доларів. За ці кошти, як повідомляють у Державному бюро розслідувань (ДБР), прокурор нібито мав прийняти рішення про закриття кримінального провадження щодо службовців банку, а також обіцяв у подальшому допомагати банкірам вирішувати проблеми із законом.

На наступний день після затримання суд відсторонив прокурора від посади. Згодом він вийшов із СІЗО за 630 тисяч гривень застави. Це понад 23 тисячі доларів, що вчетверо менше від суми начебто отриманого прокурором хабара.

«Слідство.Інфо» поспілкувалося з прокурором. Святослав Мазурик заперечив, що брав ці кошти. «Я нічого, ніякі гроші не брав», — заявив він і відмовився далі щось коментувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як прокурор Києва з родиною накупили майна на два мільйони доларів

Як повідомляють правоохоронці, Святослава Мазурика призначили старшим групи прокурорів у справі щодо факту можливої службової недбалості посадовців «Банку Альянс». Кримінальне провадження на початку травня зареєстрували київські поліцейські.

Згодом Мазурик нібито запропонував співробітнику банку за грошову винагороду закрити це провадження, а також повідомити, хто з конкурентів «Банку Альянс» начебто замовив реєстрацію справи.

Водночас, як зауважують правоохоронці, Святослав Мазурик як прокурор не мав повноважень своєю постановою закривати згадане кримінальне провадження, оскільки в ньому не повідомили про підозру жодній людині. Прокурору інкримінують закінчений замах на шахрайство в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15 та ч. 4 ст. 190 ККУ), що загрожує позбавленням волі до 12 років із конфіскацією майна.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо» у фільмі-розслідуванні «Король контрабанди», начальник відділу прокуратури Київської області Сергій Красножон фігурує в листуванні, у якому міститься інформація про те, що посадовець сповіщав так званого «короля контрабанди» Вадима Альперіна про заплановані слідчі дії правоохоронців.