Міністерство юстиції планує прирівняти співробітників тюрем, які працюють з коронавірусом, до лікарів, аби забезпечити їм спеціальні доплати.

Про це заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала в інтерв’ю “Слідству.Інфо” “Тюрми і коронавірус: інтерв’ю із заступницею міністра юстиції”.

“Співробітники установ зараз працюють у небезпечних умовах, ми маємо захищати їх обладнанням, засобами індивідуального захисту. Ми хочемо, щоб їх прирівняли до осіб, які працюють з коронавірусною інфекцією, до лікарів. Щоб можна було забезпечити спеціальні доплати у цей період”, — розповіла вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перші платні камери з’являться у Київському СІЗО — Мін’юст

Зазначимо, що українським в’язницям виділили понад вісім з половиною мільйонів гривень для роботи в період епідемії коронавірусу. Ці кошти витратили переважно на засоби індивідуального захисту.

Також у зв’язку з поширенням COVID-19 трьох тисяч ув’язнених можуть відпустити з українських в’язниць. Відповідний законопроєкт уже підготували в уряді. Ідеться лише про арештантів, засуджених за ненасильницькі злочини.

Як розповідало раніше “Слідство.Інфо”, перший випадок коронавірусу в тюремній системі виявили наприкінці березня. Симптоми вірусу помітили в засудженої при переведенні до чернівецької тюрми. Жінку відразу направили до лікарні. За останніми даними, коронавірус виявили вже у трьох арештантів: двоє з Чернівецького СІЗО, та ще один — із Кропивницького слідчого ізолятора. Також коронавірус підтвердили у чотирьох працівників українських тюрем. Всього в Україні, станом на ранок 1 травня, лабораторно підтвердили майже 11 тисяч випадків заражень.