Фігурант «плівок НАБУ» скандальний суддя Євгеній Аблов, якого ще зовсім недавно могли звільнити, знову став заступником голови Окружного адміністративного суду Києва.

Про це йдеться на сайті суду.

«Шляхом таємного голосування зборами суддів на вказані посади було обрано Євгенія Аблова та Володимира Келеберду», — повідомили вони.

Суддя Євгеній Аблов відомий, зокрема, через свої скандальні судові рішення. Так, у грудні 2013-го року він зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів Майдану, в 2017-му — визнав законною схему закупівлі так званих «рюкзаків Авакова», чим допоміг сину міністра внутрішніх справ уникнути покарання. А у 2018-му поновив на посаді ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

8 квітня 2019-го року палата Вищої ради правосуддя (ВРП) звернулася з поданням про звільнення Євгенія Аблова. Напередодні на нього подали скаргу активісти «Автомайдану». Протягом восьми місяців суддя був відсторонений, однак 10 грудня ВРП дозволила йому повернутися на роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор

Іншим заступником голови суду став Володимир Келеберда. Він був у колегії суддів, які навесні 2019 року скасували націоналізацію ПриватБанку. У 2013 році Келеберда заборонив проводити мітинги біля будинку 1809 року «Гостинний двір». За рік до того будівлю вилучили з архітектурних пам’яток Києва й віддали на реконструкцію під торговельно-офісний центр з автомобільною парковкою. Окрім цього, Келеберда фіктивно розлучився з власною дружиною, щоб приховати від декларування заміський будинок.

Зазначимо, що головою суду залишається ще один фігурант скандальних «плівок НАБУ» — Павло Вовк.

Нагадаємо, торік Національне антикорупційне бюро (НАБУ) спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури провели обшуки в приміщенні Окружного адмінсуду Києва. Правоохоронці розслідують дії ексголови адмінсуду Павла Вовка та його колег — суддів ОАСКу Євгенія Аблова й Ігоря Погрібніченка, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івана Шепітка.

За даними слідства, нібито через небажання проходити оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) Вовк створював перешкоди в діяльності окремих її членів. Наразі усім фігурантам провадження за фактами втручання в діяльність ВККС й ухвалення неправосудних рішень оголосили підозри.

Пізніше НАБУ опублікувало записи розмов судді Вовка на своєму YouTube-каналі. Серед іншого із записів стало відомо, що суддя домовлявся про покупку коштовного антикваріату й старовинних монет. Згодом Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити фігурантів плівок Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка та Івана Шепітка.

У листопаді Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні щодо «плівок НАБУ». Відтак Генпрокуратура вирішила передати справу до суду.

Під час пресмарафону 11 жовтня минулого року президент України Володимир Зеленський у коментарі «Слідству.Інфо» заявив, що аби «розібратися» з ОАСК, йому потрібен час.