Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк домовлявся про покупку коштовного антикваріату та старовинних монет, зокрема, так званих червонців Катерини. 

Про це стало відомо з приховано записаних розмов судді, які оприлюднило НАБУ. 

Згідно з цими записами, співрозмовник пропонує судді Вовку антикварний посуд та різноманітні монети. Серед яких і так звані червонці Катерини. Це золоті монети, якими розраховувалися в Російській імперії під час правління імператриці Катерини ІІ. Як з’ясували журналісти Слідства.інфо, на аукціонах такі монети коштують близько 10 тисяч доларів за одиницю. 

Як з’ясували журналісти Слідства.Інфо, на аукціонах такі монети коштують близько 10 тисяч доларів за одиницю

Проте співрозмовник судді Вовка зазначає, що монети мають дефект — вони підточені з одного боку. 

«Зате сім, Паша», — переконує продавець суддю. Ймовірно, йдеться про 7 тисяч доларів. Наприкінці розмови Павло Вовк уточнює ще раз вартість предметів і погоджується купити їх. 

Скріншот розшифровки приховано записаних розмов судді ОАСК Павла Вовка, які оприлюднило НАБУ

Крім того, співрозмовник називає Павла Вовка одним з основних гравців на ринку нумізматики (колекціонерів монет — ред.). 

«І ти позбирав, за виключенням тих людей, які можуть собі дозволити не продавати те, що в них є, я думаю, ти позбирав все», — додає чоловік. У своїй декларації Павло Вовк вказує, що володіє коштовними монетами. Але не уточнює ні їхню кількість, ні вартість.  

Ця ж людина під час розмови пропонувала Павлові Вовку антикварний посуд, зокрема, 4 тарілки кінця XIX — початку XX століття. На записі чути, як суддя перераховує всі чотири тарілки. 

«Я тобі кажу, там шість», — після цього відповідає співрозмовник, імовірно, маючи на увазі вартість тарілок у 6 тисяч доларів. 

Скріншот розшифровки приховано записаних розмов судді ОАСК Павла Вовка, які оприлюднило НАБУ

Детективи НАБУ спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури 26 липня провели обшуки в приміщенні Окружного адмінсуду Києва. Як повідомляла пресслужба антикорупційного бюро, обшуки проводилися в межах розслідування можливого вчинення правопорушень головою та окремими суддями ОАСК. 

Пізніше того ж дня під час брифінгу керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк сказав, що керівникові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку й трьом суддям слідчі прокурори підготували повідомлення про підозру за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) й ухваленні неправосудних рішень.

Генеральна прокуратура України 2 серпня допитала голову ОАСК Павла Вовка та суддів Окружного адмінсуду Івана Шепітка, Ігоря Погрібніченка, заступника голови суду Євгенія Аблова та вручила їм підозри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор