Суддя нині ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Євгеній Аблов вказав у декларації, що з травня 2022 року винаймав квартиру у столиці. Як зʼясувало «Слідство.Інфо», помешкання йому здавав колишній прокурор Сергій Нечипоренко, якого 9 років тому затримали на хабарі у 150 тисяч доларів. У коментарі журналістам Нечипоренко підтвердив, що здавав квартиру Аблову, а суддя назвав експрокурора «любимим кумом», щоправда, забув, скільки сплачував йому за оренду помешкання.
З-поміж багатьох задекларованих обʼєктів нерухомості судді Євгенія Аблова журналісти «Слідства.Інфо» звернули увагу на єдину орендовану ним квартиру у Києві. Винаймати її він почав у травні 2022-го, як вказано у декларації. Йдеться про квартиру у 151,3 кв. м, яка перебуває у користуванні експрокурора Сергія Нечипоренка. Володіє нерухомістю іноземна громадянка та за сумісництвом мати ексдружини колишнього прокурора Галина Орехова.
Сергій Нечипоренко — колишній прокурор Подільського району столиці, якого девʼять років тому затримали на хабарі. Правоохоронці спіймали Нечипоренка в момент передачі йому 150 тисяч доларів, які він нібито вимагав у фігуранта справи за закриття кримінального провадження. Невдовзі експрокурор вийшов під заставу, а з його майна зняли арешт. Через два тижні після затримання прокурор розлучився зі своєю дружиною Іриною Ореховою й відразу уклав договір про розподіл майна. Вже ексдружині Нечипоренко передав майже всю записану на нього елітну заміську нерухомість та автівки преміумкласу.
Згодом журналісти проєкту «Схеми» знайшли у його родини цілу низку майна — в Україні та за її межами — яке було придбане зокрема вже й після затримання на хабарі. Розслідування у справі щодо хабаря триває, щоправда, остання згадка про його рух, яка є у судовому реєстрі, датується 2020 роком.
Тим часом Нечипоренко став підприємцем та здає в оренду своє чи чуже майно. У коментарі «Слідству.Інфо» Сергій Нечипоренко підтвердив, що здає квартиру своєї колишньої тещі Євгенію Аблову.
«А в чому проблема? Не можна здавати, чи що? Людина платить мені за оренду квартири та живе там. Це моє особисте життя», — сказав експрокурор.
Журналісти поцікавилися у судді Євгенія Аблова, у яких стосунках він з прокурором Нечипоренком та скільки сплачує за оренду.
«Сергій — це мій кум, любимий кум. Він хрестив моїх дітей і його дружина теж. У Сергія є теща, яку я теж дуже добре знаю. Буває, що й на днях народження бачимося, — сказав Аблов. — Не пам’ятаю скільки платив за квартиру і який період там жив, треба дивитися в документах. Мені ж уже 52 роки, хвора людина, третя група інвалідності, гіпертонік. У мене з пам’яттю взагалі дуже погано», — пояснює суддя.
Євгеній Аблов зазначив, що квартира, про яку йдеться, знаходиться на бульварі Лесі Українки та йому було зручно, бо це недалеко до роботи. Щоправда, зараз він вже не винаймає цю квартиру.
«Не можу зараз сказати точну суму, скільки платив за оренду квартири помісячно, треба перевірити документи, напевне близько однієї тисячі доларів. Сплачую зазвичай за ринковими цінами, — повідомив Аблов «Слідству.Інфо». — Взагалі, у звʼязку з тим, що у 2023 році я подав у відставку, мешкав у готелі з травня того року. Потім винаймав квартиру недешеву. І всі ці запитання вказав у позові до Вищої ради правосуддя, що вони повинні мені повернути кошти, я так вважаю. У Верховному Суді слухається справа. Але віз і нині там».
Євгеній Аблов відомий, зокрема, через свої скандальні судові рішення. Так, у грудні 2013-го він зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів Майдану, у 2017-му — визнав законною схему закупівлі так званих «рюкзаків Авакова», чим допоміг сину міністра внутрішніх справ уникнути покарання. А у 2018-му поновив на посаді ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.
Аблов неодноразово потрапляв у поле зору «Слідства.Інфо». У 2019-му агенція зняла святкування дня народження судді Аблова, після чого він з колегами хотів отримати доступ до телефонних з’єднань журналістки, щоб зрозуміти, звідки вона дізналася про час та місце святкування.
«Слідство.Інфо» у документальному фільмі-розслідуванні у двох частинах про домовленості суддів Окружного адмінсуду Києва з високопоставленими політиками і правоохоронцями проаналізували записи на «плівках ОАСКу», де Аблов — один з основних фігурантів.
У квітні 2023 року стало відомо, що Аблов намагався піти у відставку, яка передбачала щомісячні стотисячні виплати від держави. Однак Вища рада правосуддя зупинила розгляд заяви судді.
Сина судді — Івана Аблова — правоохоронці підозрюють у вбивстві. Під час святкування Нового 2024 року між сином судді та спортсменом Ігорем Гергелем виникла суперечка. Аблов-молодший, за даними правоохоронців, вдарив Гергеля кухонним ножем і втік з місця злочину. Поліція оголосила його у розшук. 15 січня він добровільно здався. Суд обрав Івану Аблову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Пізніше його відпустили під домашній арешт. Наразі тривають судові засідання.
Читайте також: День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор