Сьогодні день, коли я думаю – “Що ж я скажу?”. Два роки тому вбили журналіста Павла Шеремета і тоді ми з колегами взялися за незалежне журналістське розслідування. Ми працювали кілька місяців і опублікували фільм-розслідування “Вбивство Павла”, у якому викрили нові обставини щодо вбивства Шеремета. Після фільму журналісти та активісти почали атакувати правоохоронні органи зі справедливими запитаннями “Чому ви цього не помітили?”, “Чому ви не знайшли цих людей?”. Відповідей досі немає. Та все частіше колеги питають мене “а у вас що?”, “коли вже опублікуєте продовження?”.

У ці дні, коли минає два роки без Павла, я чую ці питання весь час. Мені навіть здається, що від нас, журналістів, очікують більше, ніж від поліції. Це лякає. Бо це – чіткий сигнал, що на правоохоронців ніхто особливо не розраховує. Тому я і думаю “Що ж я скажу?” – щоб не поглибити недовіру до поліції; щоб не дати зайвих сподівань близьким; щоб не розкрити конфіденційних речей. І найважливіше – щоб залишатися чесними перед собою.

Я точно знаю, чого я не скажу. Не скажу, що розкриття вбивства Шеремета – це справа честі для нас. Не скажу, що ми знаємо більше, ніж поліція і от-от назвемо імена вбивць. Це не так.

Через два роки після вбивства ми продовжуємо розслідувати цей злочин і, гадаю, так буде завжди – доки його не буде розкрито. Працювати все важче, бо нову інформацію здобути майже неможливо. Глибше опрацьовуємо те, що маємо – відео, факти, перечитуємо інтерв’ю дворічної давнини. Спілкуємося з людьми, шукаємо нових – кого не знайшли раніше. Шукаємо (і знаходимо) нові технічні способи обробки матеріалів.

Ми не можемо нічого обіцяти. Бо з такими категоріями гратися не можна. Точно можу сказати – все, що ми вже знайшли і ще знайдемо, те, що буде мати суттєвий вплив на рух справи щодо вбивства Шеремета, а не просто створить сенсацію на два дні, команда “Слідства.Інфо” опублікує як тільки це буде можливо.

Мені хочеться вірити поліції, мені хочеться вірити тим посадовцям, які обіцяли знайти вбивць Павла. Але чомусь нікого з них не було сьогодні на перехресті, де два роки тому вбили Павла Шеремета. Тому й спитати у них “А що у вас?”, “Коли вже опублікуєте?”, не вийшло.

Головне фото – Youtube Українська правда.