Голова Національної поліції Сергій Князєв призначив трьох нових заступників, замість тих, які пішли у відставку. Про це повідомила «Українська правда» з посиланням на речника Нацполіції Ярослава Тракала.

«Три офіцери поліції подали у відставку і звільнені з лав Національної поліції за власним бажанням», — сказав він.

Віталій Невгад очолював Головне слідче управління, колишній перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін — кримінальну поліцію, а Ігор Купранець був начальником Департаменту захисту економіки. Замість них заступниками Князєва стали Євген Коваль, Максим Цуцкірідзе та Вадим Троян. 

Ким вони були раніше, яке майно і статки мають самі новопризначені та їхні родини, досліджувало Слідство.Інфо.

Євген Коваль

Першим заступником Сергія Князєва став Євген Коваль, який раніше очолював Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції.

Торік він заробив понад 430 тисяч гривень, ще понад 350 тисяч отримала його дружина від підприємницької діяльності. Відповідно до реєстру Мін’юсту, фізична особа-підприємець з іменем Юлія Коваль займається купівлею, продажем і наданням в оренду нерухомості. Дружина задекларувала також 200 тисяч гривень готівкою, а сам Коваль — 80 тисяч гривень, 27,5 тисяч доларів і 4 тисячі євро.

Євген Коваль з родиною задекларували дві земельні ділянки на 1000 і 1200 квадратних метрів у селищах Проців і Жуки на Київщині. 

Крім того, що подружжя володіє квартирою в Києві на 40 квадратних метрів, у 2016 році дружина Коваля придбала квартиру в столиці площею майже 100 квадратів за більш ніж 1 мільйон гривень. Ще майже 200 тисяч Юлія Коваль заплатила за машиномісце. 

Євген Коваль з дружиною користуються автівкою Range rover 2011 року, яка належить Олександру Ковалю — ймовірно, батькові поліцейського.

Коваля називають наближеним до Віталія Стрижака — заступника голови Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України часів Януковича. Тоді Євген Коваль, за інформацією екснардепа Ігоря Луценка, працював його підлеглим. Стрижака називали ймовірно причетним до групи тітушок, яких звинувачують у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія. Сам Віталій Стрижак нині обіймає посаду начальника Головного управління Нацполіції Автономної Республіки Крим.

Максим Цуцкірідзе

Максим Цуцкірідзе, який став заступником Сергія Князєва й керівником Головного слідчого управління Нацполіції, раніше був заступником начальника цього ж управління.

Згідно з декларацією за 2018 рік, Цуцкірідзе з 2010 року користується кімнатою в Києві, яка перебуває на балансі Національної академії внутрішніх справ. З 2013 року володіє земельною ділянкою на 1200 квадратів у селі Сеньківка під Києвом. Проживає у квартирі на понад 90 квадратів у селі Вишневе під Києвом, яка з 2013 року належить його матері.

За минулий рік Цуцкірідзе заробив 377 тисяч гривень і отримав 4,5 тисячі гривень відсотків у ПриватБанку. Його дружина на посаді керівниці юридичної компанії «Єврофаст Глобал Україна» отримала 9,5 тисяч гривень. Також Цуцкірідзе має 10 тисяч доларів і 70 тисяч гривень готівкових заощаджень.

У правоохоронних органах Цуцкірідзе щонайменше з 2012 року. У листопаді 2012-го очолював відділ Головного слідчого управління МВС.

У правоохоронних органах Цуцкірідзе щонайменше з 2012 року. У листопаді 2012-го очолював відділ Головного слідчого управління МВС. Київ, 11 березня 2019 року. Гонтар Володимир / УНІАН

Вадим Троян

До призначення на нову посаду Вадим Троян понад два роки був заступником міністра МВС Арсена Авакова.

У декларації за 2018 рік Вадим Троян вказав квартиру в Києві майже на 50 квадратів, яку придбав у 2014 році. Дружині Трояна належить 25 соток землі та будинок у селі Страхолісся на Київщині, розташованого біля кордону Чорнобильської зони.

А з 2017 року Троян орендує будинок на понад 160 квадратів у Комплексі спеціальних об’єктів «Фортеця», підпорядкованому МВС. Це огороджена територія площею 70 гектарів на околиці Києва, на якій розташовані будинки для тимчасового проживання та спеціальні об’єкти МВС. Журналісти «Схем» з’ясували, що у «Фортеці» мешкав і сам міністр Аваков.

За минулий рік Вадим Троян отримав понад 700 тисяч гривень доходу. Ще майже 950 тисяч заробила його дружина, будучи фізичною особою-підприємцем. Вадим Троян спільно з дружиною зберігає 130 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівкою. А також понад 12,2 тисячі євро, 3,6 тисячі доларів і 20 тисяч гривень на банківських рахунках.

Дружина Трояна безкоштовно користується автівкою Audi Q3 2014 року випуску, яка належить іншій людині.

На початку 2017 року Трояна призначили заступником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Київ, Верховна Рада, 11 липня 2019 року. УНІАН

Вадим Троян починав кар’єру слідчим міліції на Харківщині, відтак на десять років подався в приватний бізнес. Зокрема, працював директором у фірмах «Одеські цифрові комунікації», «Українські цифрові комунікації», «Медіа Кепітал Інвестмент», до яких міг бути причетний міністр МВС Арсен Аваков та його оточення.

Видання «Наші гроші» пов’язувало «Одеські цифрові комунікації» з Олександром Липчанським, який очолював управління зі справ преси та інформації Харківської ОДА за часів губернаторства Арсена Авакова.

Засновниками «Українських цифрових комунікацій» та «Медіа Кепітал Інвестмент» нині вказано Компанію з управління активами «Медіа Кепітел Менеджмент». Остання, своєю чергою, причетна до телекомунікаційної компанії Triolan. Народний депутат і колишній гендиректор телеканалу ТВі Микола Княжицький у 2012 році заявляв, що половину Тріолану контролював Аваков.

Після Революції Гідності Вадим Троян повернувся в МВС. У 2014 році був заступником командира полку «Азов», брав участь у військових діях на сході України. Відтак обіймав посади начальника поліції Київської області, першого замначальника голови Нацполіції, тимчасового виконувача обов’язків голови Нацполіції. На початку 2017 року Трояна призначили заступником міністра внутрішніх справ Авакова.