Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочати досудове слідство щодо ймовірного отримання народним депутатом від «Слуги народу» Олександром Дубінським румунського громадянства.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося із судової ухвали від 3 червня, копія якої є у розпорядженні нашої редакції.

Як ідеться в документі, суд задовольнив скаргу юриста Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Олександра Волошина на бездіяльність слідчого ДБР і зобов’язав зареєструвати кримінальне провадження.

Зауважимо, що після виходу розслідування «Слідства.Інфо» про намір Олександра Дубінського отримати румунський паспорт, а також кроки, які він для цього зробив, юрист ІРРП Олександр Волошин звернувся із заявою до правоохоронного органу. У заяві він вказав на ймовірне кримінальне правопорушення народного депутата за статтями «державна зрада» та «використання підроблених документів» і просив правоохоронців розпочати досудове розслідування.

Натомість Держбюро спрямувало цю заяву до Офісу генерального прокурора, мотивуючи це тим, що досудове розслідування щодо народного депутата може розпочати Генеральний прокурор. Відтак юрист ІРРП звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність слідчих ДБР, яку Шевченківський райсуд Києва сьогодні задовольнив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР спрямувало заяву щодо румунського громадянства Дубінського до Офісу генпрокурора

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що Олександр Дубінський понад два роки тому подав документи на отримання громадянства Румунії. Щоб отримати всі принади паспорту держави Європейського союзу, він скористався спрощеною процедурою, яка передбачає наявність румунського коріння.

Чи отримав Дубінський паспорт громадянина Румунії, наразі нам невідомо. Але маємо докази, що намір такий він мав і чимало кроків у цьому напрямку зробив. Зокрема, «Слідство.Інфо» отримало в розпорядження документи, які підтверджують, що у грудні 2017 року Олександр Дубінський подав заявку на отримання громадянства Румунії. Також про те, що він подавався на отримання румунського паспорта, нам підтвердило й джерело, яке має зв’язки в Міністерстві юстиції цієї країни.

Хоча в українському законодавстві чітко прописано, що добровільне набуття паспорта іншої держави є підставою для позбавлення українського громадянства. Для народного депутата ж втрата громадянства може стати причиною позбавлення мандату.

Нагадаємо, наприкінці січня Олександр Дубінський провів пресконференцію, під час якої звинуватив редакцію «Слідства.Інфо» у шпигуванні за посадовими особами США. На підтвердження своєї заяви він продемонстрував запит нашої агенції. У цьому запиті журналісти питали нардепа про його зустрічі з фігурантами справи про імпічмент Трампа. Зокрема, з Рудольфом Джуліані, персональним адвокатом Трампа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тиск і абсурд» — свідові медіа-організації відреагували на ситуацію навколо «Слідства.Інфо»

У свою чергу «Слідство.Інфо» виступило із заявою, де розцінило дії народного депутата як тиск на журналістів та поширення неправдивої інформації. Редакція, яка є частиною міжнародної мережі розслідувачів OCCRP, з першого дня стежить за історією навколо спроб президента США Дональда Трампа тиснути на українських посадовців та політиків щодо розслідування справи проти його політичного конкурента. Зокрема, ми опублікували розслідування, яке виявило роль деяких українських посадовців та впливових людей у цій справі.