Телеведучого, а нині й народного депутата Олександра Дубінського згадували в розмовах голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка щонайменше п’ять разів. «Слідство.Інфо» дізналося це із записів, які протягом кількох місяців приховано вели детективи Національного антикорупційного бюро в кабінеті судді.

Про це йдеться в новому випуску блогу «Таємниці Слідства».

Журналісти отримали неоприлюднені розмови Павла Вовка із суддями, яких тривалий час записували детективи. Частину з них ми вже опублікували у двосерійному фільмі-розслідуванні «Нарадча кімната», який вийшов нещодавно. Нині ж «Слідство.Інфо» публікує інший цікавий та досі невідомий епізод — про Олександра Дубінського. Ми дізналися, що політик фігурує в аудіозаписах зі справи про «захоплення влади» суддями ОАСК.

Улітку цього року НАБУ оголосило судді Вовку підозру в спробі захопити владу. На одному із записів, який оприлюднили детективи, чути, наприклад, як суддя зі своїм заступником планують заборонити політикам часів президентства Петра Порошенка виїзд після виборів за кордон. Загалом ішлося про близько півтори сотні посадовців. Законних підстав забороняти виїзд не було. Та, як випливає з повідомлення правоохоронців, судді хотіли продемонструвати владі свій вплив.

Щоб заборонити політикам виїзд, необхідно було, аби хтось подав до ОАСКу відповідний позов. В середині квітня 2019 року підконтрольний Вовку суд опублікував повідомлення, що позов про заборону виїзду подав ексдепутат Давид Жванія. Однак Жванія публічно це заперечив: він заявив, що не подавав такого позову.

Судді ж, вочевидь, не розгубилися. Незабаром у них з’явився новий позивач — Олександр Дубінський. І, як довідалося «Слідство.Інфо», позов виник невипадково. Це, зокрема, підтверджує діалог Вовка із одним із суддів:

Суддя: Так а цей, Жванія, кажуть, відмовився, що це був не він.
Павло Вовк: Ну як відмовився? Він позов…. Він обі*рався, йому президент зателефонував: «Ти шо, Давиде, хочеш мене, це, добити?» … Але Дубинський уже подав позов такий самий. Каже: Якщо Давид, бля*ь, очк*є, то я не очк*ю».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Румунський шлях Дубінського до паспорта ЄС

Записи з кабінету Вовка вказують на те, що суддя і майбутній депутат могли обговорювати свої плани. Зрештою, як відомо, Дубінський подав позов. Система автоматичного розподілу судових справ призначила її розгляд судді ОАСК Тетяні Скочок. Вона вже не вперше розглядала гучні політичні кейси — наприклад, скандальну справу щодо звільнення урядовиці Уляни Супрун. Отримавши ж на розгляд позов Дубінського, суддя прийшла скаржитися Павлу Вовку:

Суддя: Павле В’ячеславовичу!
Павло Вовк: Так?
Суддя: Що таке? Знову я?!
Павло Вовк: А що?
Суддя: Дубінський.

Суддя: Мені здається, що мені вже все пороблено.
Павло Вовк: Що тобі пороблено? Ти ніде не засвічена. Вибирай — чи Супрун йо*нути, чи, бл*дь, заборонити Порошенкові. Вибір невеликий. Часу подумати є до понеділка.

«Слідство.Інфо» поцікавилося в Олександра Дубінського, з якою метою він подавав свій позов в ОАСК. Утім, він вкотре відмовився відповідати на поставлені журналістами питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва

Чого саме намагався досягти таким чином Дубінський? Дійсно запобігти втечі за кордон потенційним корупціонерам часів Порошенка — чи вплинути на політичний процес? Відповідь на це питання дає ще одна розмова судді Вовка, яка сталася в ході розгляду в ОАСК цього позову: «Є політичні конкуренти в Петра Олексійовича, які вважають, що це може мати право на… Але окрім кандидата в президенти, є силові органи, які можуть за цим стояти…». 

З якихось причин реалізували задум закриття кордонів для політиків так і не вдалося. Але Олександр Дубінський, уже будучи народним депутатом, продовжив подавати схожі позови щодо, зокрема, високопосадовців Національного банку України.