Адвокатка народного депутата від «Слуги народу» Олександра Дубінського Тетяна Костіна заявляє, що нардеп «не мав, не має і не планує отримувати громадянства іншої країни. Водночас на уточнення, чи намагався він отримати румунський паспорт ще до депутатства, адвокатка не відповіла.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з пресконференції за участі Костіної, яка відбулася 15 червня.

На питання юриста «Інституту розвитку регіональної преси» Олександра Волошина, яке він озвучив від редакції «Слідство.Інфо» про те, чи мав намір Дубінський отримати румунське громадянство, Костіна відповіла: «Пан Дубінський не мав і не має ніякого іншого громадянства, і не збирається отримувати ніякого іншого громадянства. Тим більше як народний депутат України».

Уточнювальне запитання про те, чи намагався Дубінський отримати румунський паспорт ще до депутатства, Волошин озвучував кілька разів. Однак адвокатка чіткої відповіді не дала. Водночас Костіна натякнула, що Олександр Дубінський досліджував питання отримання іноземного громадянства як журналіст.

«Єдине, що можу підтвердити із того, що було опубліковано за весь цей час — це те, що Дубінський дійсно займався, коли був журналістом, журналістськими розслідуваннями. Деякі були безпосередньо пов’язані з питаннями отримання громадянства іноземних держав громадянами України та тими проблемами, які виникають навколо цієї теми. Але це окрема тема. Це велика тема, яка, можливо, виникне і, можливо, буде обговорюватися іншим разом», — зауважила вона.

На відео з прес-конференції фрагмент із запитанням про намір отримати громадянство починається о 33:40 — і триває, фактично, до самого завершення прес-конференції адвокатки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Румунський шлях Дубінського до паспорта ЄС

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що Олександр Дубінський понад два роки тому подав документи на отримання громадянства Румунії. Щоб отримати всі принади паспорту держави Європейського союзу, він скористався спрощеною процедурою, яка передбачає наявність румунського коріння.

Чи отримав Дубінський паспорт громадянина Румунії, наразі нам невідомо. Але маємо докази, що намір такий він мав і чимало кроків у цьому напрямку зробив. Зокрема, «Слідство.Інфо» отримало в розпорядження документи, які підтверджують, що у грудні 2017 року Олександр Дубінський подав заявку на отримання громадянства Румунії. Також про те, що він подавався на отримання румунського паспорта, нам підтвердило й джерело, яке має зв’язки в Міністерстві юстиції цієї країни.

Хоча в українському законодавстві чітко прописано, що добровільне набуття паспорта іншої держави є підставою для позбавлення українського громадянства. Для народного депутата ж втрата громадянства може стати причиною позбавлення мандату.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочати досудове слідство щодо ймовірного отримання народним депутатом від «Слуги народу» Олександром Дубінським румунського громадянства.

Нагадаємо, наприкінці січня Олександр Дубінський провів пресконференцію, під час якої звинуватив редакцію «Слідства.Інфо» у шпигуванні за посадовими особами США. На підтвердження своєї заяви він продемонстрував запит нашої агенції. У цьому запиті журналісти питали нардепа про його зустрічі з фігурантами справи про імпічмент Трампа. Зокрема, з Рудольфом Джуліані, персональним адвокатом Трампа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нардеп Дубінський поповнив свій автопарк ще 4 елітними автівками

У свою чергу «Слідство.Інфо» виступило із заявою, де розцінило дії народного депутата як тиск на журналістів та поширення неправдивої інформації. Редакція, яка є частиною міжнародної мережі розслідувачів OCCRP, з першого дня стежить за історією навколо спроб президента США Дональда Трампа тиснути на українських посадовців та політиків щодо розслідування справи проти його політичного конкурента. Зокрема, ми опублікували розслідування, яке виявило роль деяких українських посадовців та впливових людей у цій справі.

Згодом Дубінський передав заяву про стеження за чиновниками США Міністерству внутрішніх справ. А перед цим МВС заявило, що Національна поліція розслідує кримінальне провадження за матеріалами, які Олександр Дубінський передав очільнику МВС Арсену Авакову. «Хід цього розслідування перебуває під особливим контролем керівництва Міністерства внутрішніх справ України»,  —  підкреслили у МВС. 

Також світові медіа й організації із захисту прав журналістів оплилюднили заяву на платформі Ради Європи, в якій засудили дії МВС щодо агенцї журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», розцінивши їх як тиск на журналістів.