Генеральний штаб Збройних сил України після публікації матеріалу «Слідства.Інфо» перестав купувати дорогі смартгодинники в подарунок військовим. Усього на подарункові годинники витратили майже 1 млн грн й серед закупівель є лише одна зі смартгодинниками, але це вже не Apple Watch, як торік. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

Журналісти «Слідства.Інфо» розповідали, що Фінансове управління Генерального штабу ЗСУ на другому році повномасштабного вторгнення Росії в Україну купує подарункові дорогі італійські шахи, смартгодинники Apple Watch, ікони та набори кришталевого посуду.

Наприклад, Генштаб у 2023 році організував 20 різних закупівель нагородних годинників. На це витратили 3,9 млн грн загалом, з яких 1,1 млн — на купівлю смартгодинників. Наприклад, 30 червня 2023-го Генштаб ЗСУ купив 21 Apple Watch за 290 тис. грн

Тоді у відповідь на запит журналістам «Слідства.Інфо» відповіли, що такі подарунки Генштаб робить військовим для заохочення: «це є важливим засобом виховання військовослужбовців і зміцнення військової дисципліни».

Наразі за чотири місяці 2024 року Генштаб провів 7 закупівель подарункових годинників і лише один раз купив смартгодинники. Це були не Apple Watch, а десять спортивних годинників Garmin Instinct 2 різних моделей. Один такий годинник купили за майже 16 тисяч гривень у приватної підприємиці Тетяни Лукашової

У інших закупівлях Генштаб купував тактичні або звичайні годинники. На ці закупівлі витратили менш ніж 1 млн грн бюджетних коштів.

Журналісти «Слідства.Інфо» також розповідали про те, що Генштаб купує дорогі італійські шахи, позолочені ікони та набори кришталевого посуду. Від початку 2024 року подібних закупівель не проводили, а поки обмежуються подарунковими годинниками, окулярами, нагрудними знаками, ножами тощо.  

Читайте також: «Від командувачки Медичних сил ЗСУ»: Генштаб закупив подарункові смартгодинники на 222 тисячі гривень