Дмитро Реплянчук, Євгенія Моторевська, Слідство.Інфо

Заступник начальника одного з відділів київської поліції Олександр Білик імовірно брав участь у квартирних аферах. Він був присутнім під час силових захоплень житла киян та, за словами потерпілих, вимагав у них гроші.

Про це йдеться у фільмі Слідства.Інфо «Місто вкрадених квартир».

Журналісти дослідили, як працюють оборудки з привласнення нерухомості в Києві, та побачили, що такі схеми неможливі без участі правоохоронців. Зокрема, заступник начальника відділу з розслідування особливо тяжких злочинів столичної поліції Олександр Білик тривалий час співпрацював з інвестиційною компанією, яка причетна до привласнення майна киян та незаконного виселення людей.

Олександра Білика звільнили з поліції на початку 2016 року під час реформи. Одразу після цього він безпосередньо брав участь у виселенні людей з їхніх осель та, як стверджують потерпілі, вимагав у них великі гроші.

Вже за кілька місяців Білик через суд поновився в поліції, але продовжив спілкуватися з представниками інвестиційної компанії. Зокрема, у 2017-2018 років він регулярно спілкувався телефоном з людиною, яка називає себе представницею фірми та з їхньою менеджеркою.

Водночас Білик піднімався кар’єрними сходами в поліції. З рядового дільничного інспектора за два роки він виріс до заступника начальника відділу з розслідування особливо тяжких злочинів. Не завадило його кар’єрі й те, що нині він — на лаві підсудних у старій справі за перевищення службових повноважень ще під час роботи в міліції.

Заступник начальника одного з відділів київської поліції Олександр Білик. Керівник поліції Києва називає його «досвідченим працівником». Фото — Слідство.Інфо

Керівник поліції Києва називає Білика «досвідченим працівником» і каже, що звільнити його можуть тільки після вироку суду. Сам Олександр Білик відмовився спілкуватися з журналістами про свою участь у захопленні квартир та відповідати на будь-які інші запитання.

Журналісти звернули увагу на спосіб життя поліцейського. Попри скромну зарплату, родина Білика володіє чотирма квартирами в столиці, дві з яких — у новобудовах. Сам поліцейський їздить на позашляховику AUDI Q7, така машина коштує від 900 тисяч гривень. Цього авто немає в його декларації. Крім того, посадовець за останні 4 роки 12 разів літав за кордон.