Суддя та колишній голова Октябрського райсуду Полтави Олександр Струков, про цькування та неетичну поведінку якого неодноразово зазначали експерти, отримав 967 тисяч гривень після виходу у відставку.

Про це повідомляє Prosud з посиланням на декларацію судді.

Струкову перерахували вихідну допомогу. Як пояснила “Слідству.Інфо” юристка Центру протидії корупції Галина Чижик, це —  виплата судді, яку він отримує після своєї відставки.

“Судді, який вийшов у відставку, виплачується вихідна допомога в розмірі трьох місячних суддівських винагород за останньою посадою”,зазначила вона.

Окрім цього, Струков за неповні чотири місяці 2020 року отримав понад 1,5 мільйона гривень зарплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ “Не за х*й собачий”: чим прославився полтавський суддя Струков?

Ім’я Олександра Струкова неодноразово звучало в медіа через порушення правил дорожнього руху, кодексу суддівської етики та цькування судді-викривачки. Зокрема, найбільше він запам’ятався через свій конфлікт із колегою Ларисою Гольник. Суддя відмовилася брати хабар та закривати провадження проти мера Полтави, який був причетний до оборудки із землею. Після такого вчинку Струков, будучи головою суду, почав тиснути на свою підопічну та неодноразово відправляв скарги на неї у Вищу раду правосуддя.

У 2016 році Олександра Струкова затримали полтавські патрульні за порушення правил дорожнього руху. Тоді він принижував  правоохоронців, використовуючи нецензурну лексику. Це зафіксовано на записі відеокамери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ А у вас є довідка, що ви викривач?” — інтерв’ю з суддею Ларисою Гольник

Крім того, Струков як суддя ухвалював сумнівні рішення щодо кермування напідпитку. Зокрема, закриваючи провадження щодо місцевого службовця Нацбанку, екссуддя зазначив: “Хворіючи хронічним гіпертонічним захворюванням, ОСОБА_2 завжди має при собі “Валокордин”, але саме в той момент ліків у нього не знайшлося, тому він з метою зняття нервового напруження, розширення кровоносних судин, зробив кілька великих ковтків коньяку марки “Hennessy”, який зберігався у фляжці в салоні свого автомобіля”.

“Слідство.Інфо” неодноразово розповідало про скандальних суддів, яких, попри порушення, Вища рада правосуддя відправляла у відставку на довічне державне утримання. Одним із прикладів є суддя Лисичанського райсуду Луганської області Віталій Фастовець, який у своїх судових рішеннях більше 30 разів назвав території Луганської області “поки що підконтрольними Україні”. Так само довічне утримання після відставки отримує і суддя Віктор Волощук, який у 2015 році насмерть збив 21-річного мотоцикліста на Житомирщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя, який напідпитку потрапив в ДТП, уникнув покарання