Суддя Києво-Святошинського районного суду Києва Дмитро Усатов, який на початку 2018 року потрапив напідпитку в ДТП, попри великий суспільний резонанс досі не поніс жодного покарання.  Про це Слідство.інфо дізналося з Єдиного реєстру судових рішень.

В січні 2018 року на виїзді з Києва Дмитро Усатов виїхав на зустрічну смугу та зіштовхнувся з іншим автомобілем, водія якого госпіталізували з травмами.  Правоохоронці, які прибули на місце ДТП, з’ясували, що в крові судді було півтори проміле алкоголю, що в 7 разів перевищує норму.

Столичне управління патрульної поліції через суд намагалося притягнути суддю до адміністративної відповідальності за керування автомобілем в стані алкогольного сп`яніння. Однак через те, що в протоколі була неправильно вказана дата ДТП, колеги Усатова взимку повернули матеріали на доопрацювання правоохоронцям.

Виправлений протокол поліція надіслала в березні 2018 року, однак розгляд справи суд призначив лише на кінець червня. Але й цього разу засідання не відбулося. Як пояснив юрист Антон Деньгуб, через те, що суд затягнув розгляд матеріалів, Дмитро Усатов вже не понесе покарання.

“Адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше як через 3 місяці з того дня, коли людина вчинила правопорушення. Через те, що розгляд матеріалів затягнуто, у суду вже є всі підстави для того, щоб просто закрити провадження”, – говорить юрист.