Блог Євгенії Моторевської для Слідства.Інфо

Суддя повинен бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки”. З цих слів починається Кодекс суддівської етики – документу, який є своєрідною збіркою заповідей для суддів.

А якщо суддя системно і безсоромно порушує ці принципи? В країнах сталої демократії, на які публічно рівняється українська влада на чолі з Президентом, такий  мантієносець з ганьбою залишив би суддівські лави. Але в українських реаліях такий суддя  опиняється на вершині ієрархії.

Три тижні тому Вища рада правосуддя планувала розглянути дисциплінарну справу проти голови Октябрського суду Полтави Олександра Струкова. Але не розглянула. Бо саме в цей день суддю несподівано госпіталізували. Повторне слухання цього питання ВРП не призначила досі.

Олександр Струков – уособлення всіх пороків української судової системи. Регулярно покриває високопоставлених правопорушників, міцно “дружить” з місцевими політичними елітами, не цурається отримувати подарунки від полтавських підприємців у вигляді недешевої нерухомості.

Суддя Олександр Струков

Найбільше Струков прославився через свій конфлікт із колегою Ларисою Гольник. Суддя відмовилася брати хабар та закривати провадження проти мера Полтави, який був причетний до оборудки із землею. Та після такого сміливого вчинку очільник суду неабияк розгнівався на Ларису Гольник. Пан Струков організовував масштабну кампанію з її цькування.

Про протистояння судді-викривачки та голови суду розказали ледь не всі центральні медіа. Однак скандал з Ларисою Гольник – лише один із численних епізодів “видатної”  діяльності  Олександра Струкова.

Голова Октябрського суду Полтави Струков також винахідливо “відбілює” репутацію впливових місцевих чиновників. Аби виправдати керівника місцевого управління Нацбанку, суддя Струков описав майже переконливу історію, яка стала судовим рішенням. “Хворіючи хронічним гіпертонічним захворюванням, ОСОБА_2 завжди має при собі “Валокордин”, але саме в той момент ліків у нього не знайшлося, тому він з метою зняття нервового напруження, розширення кровоносних судин, зробив кілька великих ковтків коньяку марки “Hennessy”, який зберігався у фляжці в салоні свого автомобіля”. З такими аргументами у 2015 році Струков закрив провадження проти посадовця, який керував автівкою у стані алкогольного сп’яніння.  

“Затримали, бл**ь, не за х*й собачий”, – а це стиль спілкування голови суду з поліцейськими, які в 2016-му році затримали його за порушення правил дорожнього руху та зухвалу непокору. Олександр Струков під запис відеокамер відверто знущався з правоохоронців та принижував їх. Але, як не складно здогадатися, Олександра Струкова не покарали.

Ну і наостанок. Голова Октябрського суду Полтави, відповідно до його декларації про доходи, з 2011-го року безоплатно користується житловими приміщеннями в місцевій новобудові. Такий щедрий подарунок зробила компанія, пов’язана з “Полтава-банком». В той же час Олександр Струков не раз слухав справи, де фігурантом була саме ця фінансова установа.

Чи таким має бути обличчя українського суду в 21 столітті? Сумніваюсь. То, може, вже настав час Вищій раді правосуддя вживати адекватних заходів?  

Головне фото: bastion.tv.