Генеральний директор держпідприємства “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов заявив, що працівники Нацполіції викликають його на допит у провадженні щодо привласнення та розтрати майна. Чоловік пов’язує це з нещодавнім конфліктом з міністром охорони здоров’я Іллею Ємцем.

Про це Жумаділов розповів у коментарі для “Слідства.Інфо”, а також надав редакції відповідний документ на підтвердження своїх слів. 

“Вчора (23 березня, РЕД.) мені подзвонив працівник Нацполіції з тим, щоб передати повістку про виклик на допит. (…) Я сказав, де мене можна знайти. Вони прийшли, вручили мені цю повістку. На моє прохання пояснити суть справи вони ніяких деталей не надали, сказали, що чекають мене в четвер. Коли я спитав, чи це пов’язано якось із державним підприємством, вони сказали “так”, розповів Арсен Жумаділов.

У своєму дописі у Facebook держслужбовець також зазначив, що кримінальне провадження, у якому він фігурує, відкрили минулої суботи, 21 березня. Арсен Жумаділов зазначив, що провадження відкрили за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу привласнення, розтрата або заволодіння майном в особливо великих розмірах, вона передбачає покарання від семи до 12 років за ґратами. Деталей, стосовно яких саме дій розпочато розслідування, чоловік не знає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Апарати штучної вентиляції легень: скільки їх в Україні, хто їх закуповує і в кого

“Я не можу уявити (стосовно чого відкрили кримінальне провадження, РЕД.). Я думаю, що це просто було, як кажуть, “скльопано на колінах” нашвидкоруч, і головне, щоб це був особливо тяжкий злочин, щоб можна було взяти в суду дозвіл на негласні слідчі дії прослуховування, слідкування і так далі. Спеціально саме та частина статті”, пояснив очільник держпідприємства.

У розпорядженні “Слідства.Інфо” є повістка, яку Жумаділов отримав напередодні, 23 березня.

Такі дії Арсен Жумаділов пов’язує із нещодавнім конфліктом із міністром охорони здоров’я Іллею Ємцем. За його словами,  міністр просив його призначити на керівну посаду у “Медичні закупівлі України” свою особу Володимира Гришковця, який працював у тернопільській філії “Центру охорони здоров’я” Державної кримінально-виконавчої служби. Також Гришковець раніше балотувався до Житомирської облради від “Партії регіонів” і “Батьківщини”. Як свідчать дані із судового реєстру, людина з таким же прізвищем притягалася до відповідальності через крадіжки у супермаркеті.

“Я просто не вірю в такі співпадіння, що в п’ятницю в нас відбувається неприємна розмова, а в суботу вже відкривають кримінальне провадження. Щодо мене ніколи не відкривали ніяких кримінальних проваджень, вже не кажучи про судимості”, зазначив Жумаділов журналістам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Підприємець, обвинувачений у фальсифікаті, поставив обладнання до 18 українських лікарень

Як розповідало раніше “Слідство.Інфо”, учора Жумаділов публічно звинуватив міністра охорони здоров’я Іллю Ємця у просуванні “смотрящого” на керівну посаду в держпідприємство. Держслужбовець зазначив, що Ємець та інші службовці МОЗу тиснуть на нього, щоб Жумаділов призначив своїм заступником “людину з кримінальним минулим” Володимира Гришковця. Відтак, Жумаділов звернувся до Державного бюро розслідувань щодо можливого зловживання службовим становищем міністром охорони здоров’я. У міністра на наше прохання про коментар не відреагували. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Розмови про надзвичайний стан: які права українців можуть обмежити