У керівництві Офісу президента заявили про намір закупити 600 тисяч тестів на наявність в організмі коронавірусу, вироблені українським підприємством «Укргентех». Однак жодних угод про закупівлю державою цього товару в публічному доступі не з’явилось. За словами представників виробника, це відбувається тому, що закупівлі оплачують благодійники.

Хто саме надає кошти, співзасновник та головний біолог «Укргентеху» Біжан Шаропов сказати «Слідство.Інфо» відмовився, посилаючись на комерційну таємницю. Однак чоловік сказав ціну однієї упаковки тестів 6 тисяч гривень.

В одній упаковці сотня ПЛР-тестів на COVID-19, відтак потенційна ціна замовлення ОП становить 36 мільйонів гривень. 24 квітня в ОП заявили, що перша партія з 200 тисяч тестів уже розійшлась регіонами.

Нагадаємо, нещодавно Центр громадського здоров’я поінформував головного санлікаря, голову Держлікслужби та виробника тест-систем про результати їх перевірки. Вони виявились неточними, тому не вважаються верифікованими й не можуть використовуватись медичними закладами для діагностики COVID-19. Держлікслужба перевіряє цю інформацію, однак сьогодні на брифінгу головний санлікар Віктор Ляшко заявив, що тести точні.

Додатково «Укргентех» звернулося до Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я за додатковим дослідженням їхньої продукції. В Офісі Президента, за словами Шаропова, жодних претензій до їхньої продукції не мають.