Полтавський підприємець, обвинувачений у продажі фальсифікованих апаратів, продовжує постачати лікарням медичне обладнання. За останні три роки пов’язані з ним фірми продали парові стерилізатори, які мають дезінфікувати хірургічне обладнання, 18 лікарням.

Про це йдеться у розслідуванні “Нестерильний бізнес: в українські лікарні поставляють “кустарні” дезінфікатори”, яке оприлюднило “Слідство.Інфо”.

Упродовж 2015-2016 років підприємець продав фальсифіковані автоклави як мінімум чотирьом лікарням. Медичним устаткуванням після перевірки лікарень зацікавилася Служба безпеки України. За версією СБУ, підприємець під виглядом нового постачав до медичних закладів вживане обладнання з підробленим терміном придатності. Продукція була представлена як імпортована. Неякісні стерилізатори можуть не знищувати інфекцію, що загрожує здоров’ю пацієнту.

Нещодавно через постачання фальсифікату бізнесмену оголосили підозру. Зараз справу передали до суду. Утім, він і надалі продовжує продавати автоклави українським лікарням. 

У 2017 року чоловік налагодив повний цикл виробництва стерилізаторів у Полтаві. І за останні три роки його продукція надійшла ще до 18 лікарень по всій країні на загальну суму до трьох мільйонів гривень. На державних тендерах цю продукцію продають його фірми і його родичі приватні підприємці. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Обладнання за 30 мільйонів: чому в Інституті раку роками не запускають апарат для онкохворих

За словами Володимира Сушка, який налагодив виготовлення стерилізаторів, зараз на його виробництві можна зібрати два автоклави на тиждень, якщо наявні всі компоненти. “У нас якісні автоклави, але іноді підводять комплектуючі. І тоді виходить, що ми робимо неякісні автоклави, десь потекло, десь щось… Це залежить від комплектуючих”, — зазначив підприємець.

Міністерство охорони здоров’я повідомило “Слідство.Інфо”, що воно не закуповує автоклави, оскільки це роблять органи місцевої влади. Водночас там зауважили, що медичні вироби мають відповідати європейським нормам та технічному регламенту. За словами підприємця, жоден з поставлених ним автоклавів не був виведений з експлуатації.Раніше ми повідомляли про те, що Інститут раку збирався закупити медичне обладнання на 32 мільйони гривень. Тендер проходив з порушеннями: переможця обрали з двох фірм, які мають спільну засновницю. Після того, як “Слідство.Інфо” оприлюднило цю інформацію, Інститут раку скасував тендер.