Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора вилучити з реєстру інформацію про оголошення підозри голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку. Причина — нібито неналежне її вручення. Це може зупинити рух кримінальної справи проти одіозного голови суду.

Таке рішення 1 жовтня ухвалив слідчий суддя суду Сергій Вовк, про що повідомляє видання «Слово і діло» з посиланням на копію судового рішення, яке має в розпорядженні.

Як зауважує видання, адвокат Вовка подав до Печерського суду скаргу на бездіяльність заступника Генерального прокурора Андрія Любовича: той нібито неналежним чином вручив підозру голові Окружного адмінсуду Києва. У скарзі він просив зобов’язати посадовця Офісу генпрокурора вилучити з Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про вручення Вовку підозри.

За даними «Слова і діла», суддя Сергій Вовк вирішив, що керівнику ОАСКу начебто неналежно вручили підозру, коли той перебував у відпустці. Також детективи нібито направили підозру Вовку за помилковою адресою. При цьому суддя відкинув твердження прокурора Офісу генпрокурора, що вказана скарга розглядається з порушенням правил підсудності.

Як повідомляє видання, у серпні поточного року Печерський райсуд Києва задовольнив також скаргу іншого підозрюваного в цій справі — заступника голови ОАСКу Євгенія Аблова. Тим рішенням суд зобов’язав Генпрокурора забрати у НАБУ справу «плівок ОАСК» і передати її іншому органу. Наразі вказане рішення оскаржується в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальний суддя Вовк із Печерського суду вирішив забрати в НАБУ справу про зловживання владою суддями ОАСКу

Чого стосується «Справа ОАСКу»

Як повідомляло «Слідство.Інфо», 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» це питання. Також на плівках зафіксовано розмови, де нібито судді ОАСК для демонстрації власної сили обговорюють намір заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон.

Згодом детективи повідомили про підозру Павлу Вовку, Євгенію Аблову та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Останньому ВАКС обрав запобіжний захід у цій справі у вигляді особистого зобов’язання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венедіктова скоротила посаду свого заступника, який курував справу «Плівок ОАСКу»

Зафіксоване в розмовах нібито представників ОАСКу ми детально виклали у статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

Згадки суддів про журналістку «Слідства.Інфо»

Також, як ми повідомляли, один із фрагментів оприлюднених антикорупційним бюро записів стосується журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. У березні минулого року вона зробила відеосюжет про святкування заступником голови адмінсуду, скандальним суддею Євгенієм Абловим свого дня народження у столичному ресторані VaBene. Невдовзі, як ідеться на аудіозаписах НАБУ, Павло Вовк та Євгеній Аблов нібито обговорюють спосіб дізнатись, коли і з ким журналістка спілкувалась телефоном у день народження Аблова та незадовго до нього.