Печерський райсуд Києва зобов’язав Генерального прокурора забрати в Національного антикорупційного бюро справу за підозрою голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка, його заступника Євгенія Аблова та інших суддів ОАСКу, а також голови Державної судової адміністрації. Відповідно до рішення суду, Офіс Генпрокурора має передати справу іншому правоохоронному органу. За словами адвоката Романа Маселка, таке рішення ухвалив одіозний суддя Сергій Вовк. У Печерському суді заяву НАБУ наразі не коментують.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційній Facebook-сторінці НАБУ, а також на Facebook-сторінці Романа Маселка.

За версією НАБУ, вдаючись до таких дій, суд вийшов за межі своїх повноважень. У правоохоронному органі зауважують, що підслідність у справах, які розслідує НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), визначена за Вищим антикорупційним судом (ВАКС). А відтак, судовий контроль у таких справах начебто повинні здійснювати лише судді ВАКСу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіс генпрокурора тиждень не реагує на прохання слідства відсторонити скандальних суддів ОАСКу

Крім того, як зауважують у НАБУ, в справі щодо зловживань в ОАСКу двом фігурантам повідомили про підозру за ч.1 та ч.2 ст. 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом — Ред.), яка начебто підслідна виключно антикорупційному бюро.

У правоохоронному органі стверджують, що Печерський райсуд Києва до подібної практики вдається не вперше. Зокрема, тиждень тому Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення цього суду, яким було заблоковано розслідування справи стосовно власника «ВіЕйБі Банку».

Також, як зауважують в НАБУ, вони готують скаргу на слідчого суддю Печерського райсуду до Вищої ради правосуддя, а САП планує оскаржити його рішення у Вищому антикорсуді.

«Слідство.Інфо» намагалося отримати позицію Печерського райсуду щодо заяви НАБУ. Утім, у суді заяву НАБУ наразі не коментують.

Нагадаємо, що 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» вирішення питання, намір для демонстрації власної сили заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон.

Згодом детективи повідомили про підозру Павлу Вовку, Євгенію Аблову та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Останньому ВАКС нещодавно обрав запобіжний захід у цій справі у вигляді особистого зобов’язання.

Зафіксоване в розмовах нібито представників ОАСКу ми детально виклали у статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

Також, як ми повідомляли, один із фрагментів оприлюднених антикорупційним бюро записів стосується журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. У березні минулого року вона зробила відеосюжет про святкування заступником голови адмінсуду, скандальним суддею Євгенієм Абловим свого дня народження у столичному ресторані VaBene.

Невдовзі, як ідеться на аудіозаписах НАБУ, Павло Вовк та Євгеній Аблов нібито обговорюють спосіб дізнатись, коли і з ким журналістка спілкувалась телефоном у день народження Аблова та незадовго до нього.

Зауважимо, що суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк відомий тим, що у 2012 році засудив політика Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами через нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна». Згодом це рішення Європарламент назвав таким, що не відповідає міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судового процесу.

Також суддя Вовк головував у колегії суддів, яка засудила до п’яти років колишнього виконувача обов’язків Міністра оборони Валерія Іващенка. Європейський парламент згодом визнав Іващенка засудженим з політичних мотивів.

Сергія Вовка намагалися притягнути до кримінальної відповідальності й позбавляли суддівської недоторканності. Зокрема, за версією прокуратури Києва, у 2015 році суддя незаконно позбавив громадянина права власності на майно. Тоді суддю тимчасово відсторонили, однак у 2016 році він повернувся на роботу.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», Сергій Вовк у серпні минулого року задовольнив позов колишнього заступника голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнова про захист честі та гідності й вирішив стягнути з держбюджету майже 7 мільйонів гривень на його користь.