Комуністична партія України (КПУ), діяльність якої близько п’яти років тому заборонив суд, отримала у 2019 році 4,7 мільйона гривень внесків від понад трьохсот людей. За попередні три роки на рахунки партії надійшло вдвічі менше коштів. Імовірно, розмір внесків різко зріс через намір КПУ взяти участь у минулорічній виборчій кампанії. Нині партія продовжує працювати і оскаржує заборону на діяльність в апеляційному суді.

Про це йдеться у статті “Чесно”.

Як зауважує видання, більшість донорів КПУ — її партійці, здебільшого колишні нардепи від партії чи очільники партосередків. Найбільше грошей у 2019 році — понад 160 тисяч гривень — віддав народний депутат двох скликань Георгій Бутко, який від 2016 року очолює Донецьку обласну організацію Компартії. З посиланням на дані держреєстру у “Чесно” зазначають, що бізнесу Бутко не має.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Фінансування “Слуги народу”: Понад 30 мільйонів від фігурантів кримінальних проваджень

Майже 90 відсотків усіх зарахувань у минулому році склали внески від 10 тисяч гривень. Гроші надходили тільки в січні та червні. За спостереженнями журналістів, частина зарахувань відбувалася в один день і в одній області та має послідовну нумерацію  розрахункових документів. Це може свідчити про централізоване перерахування коштів партії, — зауважують в “Чесно”.

Восьмеро осіб минулоріч пожертвували КПУ по 100-115 тисяч гривень. Усі вони є депутатами Верховної Ради попередніх скликань, найчастіше — перших чотирьох. Лідер комуністів Петро Симоненко віддав партії 50 тисяч гривень.

На парламентських виборах 2019 року Центральна виборча комісія відмовила Компартії у реєстрації через декомунізацію.

Як зауважує видання, у 2014 році Служба безпеки України передала Міністерству юстиції докази злочинів Компартії, аби воно подало позов до суду для скасування реєстрації партії. У 2015 році Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність КПУ, але партія подала апеляцію. Згодом суд зупинив розгляд справи і відновив його лише на початку цього року. Весь цей час партія функціонувала у звичному режимі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три працівники на п’яти квадратних метрах: На що ОПЗЖ витратила 76 мільйонів донорських внесків

У громадській організації також помітили, що Компартія переказала 2,5 мільйона гривень на рахунок громадської організації, яку очолює син Петра Симоненка: “Ймовірно, так партія вивела зі свого рахунку гроші, які не знадобилися їй на виборчу кампанію, котрої не було”.

Також, як повідомляють журналісти, із КПУ пов’язано багато судових проваджень. Зокрема, партія зверталася із судовими позовами до медіа з вимогою спростувати інформацію. Крім того, комуністи судилися з Верховною Радою, вимагаючи скасувати перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро.

Як раніше розповідало “Слідство.Інфо”, партію блогера Анатолія Шарія минулого року профінансували на загальну суму шість мільйонів гривень. Серед донорів партії ми виявили матір братів Кацуб, бізнесменів з Харківської області, громадських активістів та людей, які ще нещодавно шукали роботу.