Політичну партію «Перемога Пальчевського» у третьому кварталі 2020 року (липень-вересень) профінансували загалом на майже 46 мільйонів гривень. З них більшу частину — 29 мільйонів гривень отримав центральний офіс партії.

Про це повідомляє громадський рух «Чесно». 

Центральний офіс партії профінансували загалом 79 людей. З них лише кілька людей мають власний бізнес, а близько десятка — ті, хто протягом року шукали собі роботу. Зокрема, влітку вони розміщували свої резюме про пошук роботи на сайті Work.ua — якраз тоді, коли надсилали кошти на рахунок партії.

Наприклад, Ксенія Новікова, яка віддала партії Пальчевського 350 тисяч гривень, у липні шукала роботу адміністратора із зарплатою в 10 тисяч. Так само в серпні 2020 року шукала роботу Анастасія Шутенко — що не завадило їй перерахувати «Перемозі Пальчевського» 398 тисяч гривень. При цьому на своїй сторінці у Facebook Анастасія агітувала за партію «Національний корпус».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пальчевський з командою подали 20 позовів про скасування виборів мера й депутатів у Києві — ОАСК їм відмовив

Більшість донорів зареєстровані у Києві і надсилали однакові внески — по 340-380 тисяч гривень. Гроші перераховували в ті самі дні і, ймовірно, в однаковий спосіб.

Також, як помітили в «Чесно», імена частини донорів ідентичні з іменами вступників до вишів у 2014-2018 роках. Серед них Григорій Андрійчук із внеском у 388 тисяч гривень, Юлія Бреус, яка перерахувала 365 тисяч, Марія-Луїза Романяк — перерахувала 398 тисяч гривень та Дмитро Шкурапет, який передав «Перемозі Пальчевського» 383 тисячі. Значна частина донорів навчається у Київському національному торговельно-економічному університеті.

Крім того, партію фінансували люди з однаковими прізвищами. На думку громадського руху, це може свідчити про їхні сімейні зв’язки. До того ж, вони надсилали гроші в один день. Наприклад, 13 серпня 2020 року гроші партії віддали Пономаренко Віктор Юрійович, Пономаренко Тетяна Олегівна та Пономаренко Юрій Васильович. 25 серпня Булига Дмитро Володимирович та Булига Людмила Іванівна надіслали разом 665 тисяч гривень.

Київська міська організація «Перемоги Пальчевського» також збирала кошти у третьому кварталі. Напередодні виборів організація зібрала з донорів майже 12 мільйонів гривень — кошти дали 58 людей. Більше половини з них заплатили понад 200 тисяч гривень. Семеро донорів були кандидатами партії до Київради. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партія друга Коломойського витратила на Facebook-рекламу у вересні $200 тисяч, «Слуга народу» — на $60 тисяч менше

Зазначимо, що, відповідно до звіту, найбільші суми партія витратила на зовнішню рекламу та рекламу на телебаченні. Останню почали замовляти з початку серпня, тобто за півтора місяці до офіційної реєстрації Пальчевського та його партії для участі у виборах. Заплатили за телерекламу 16 мільйонів гривень.

Ще майже 13 мільйонів гривень витратили на зовнішню рекламу. Її почали розміщувати з середини липня — за 2,5 місяці до реєстрації на виборах. Також, згідно з даними «Чесно», мережа сторінок у Facebook просувала Андрія Пальчевського та його партію й поширила реклами приблизно на 70 тисяч доларів (до реєстрації на виборах). Рекламу розміщували як партійні, так і інші сторінки.

Понад 30 тисяч доларів витратили на просування реклами саме з партійної сторінки. Відповідно, як зазначають у «Чесно», ці витрати мають бути відображені у квартальному звіті. Однак їх там немає. Звіт містить лише два платежі по 100 тисяч гривень на рахунки Невгодовської Юлії Борисівни за «розміщення реклами».

Як розповідало «Слідство.Інфо», передвиборчу кампанію Олександра Попова, який, за даними екзит-полів, посів друге місце на виборах мера Києва, профінансували родичі та експомічник народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Віталія Борта. У 2014 році, ще як народний депутат від «Партії регіонів», Борт голосував за «диктаторські закони» Януковича. Після початку російської збройної агресії на Сході України він висловлювався на підтримку референдуму про «подальшу долю Донбасу», а також заявляв, що в Макіївці, яка нині окупована, немає сепаратистів.