У Національному агентстві перевірили звіт фінансової партії партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» за початок 2020 року й виявили, що політсилу фінансувала людина, яка не мала жодного офіційного доходу, а ще троє донорів нібито віддали майже весь свій дохід за 2019 рік на користь іменної партії мера Харкова.

Про це повідомляє рух «Чесно».

Так, відповідно до фінансового звіту політичної партії, у першому кварталі 2020 року її профінансували шестеро людей. Нацагентво вирішило звернутися до них та дізнатися, чи справді саме вони фінансували політсилу Геннадія Кернеса. Відповіла їм лише одна жінка — втім, чи належать їй кошти, перераховані партії, не повідомила й вона.

Отримавши інформацію щодо доходів спонсорів «Блоку Кернеса — Успішний Харків», в агентстві виявили, що одна з донорок — Галина Сторожко, яка переказала понад 40 тисяч гривень політсилі, починаючи з 2017 року взагалі не отримувала ніякого доходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У головного дорожника Харкова знайшли незадекларовану фірму в Іспанії

Інша спонсорка партії Кернеса, Олена Голик, пожертвувала політсилі 43 тисячі гривень. При цьому її дохід за 2019 рік становив близько 51 тисячі гривень. Схожа ситуація й в Алли Пінчук, яка торік одержала майже 52,3 тисяч доходу, а «Блоку Кернеса» перерахувала понад 43 тисячі гривень. Офіційний лідер партії Вячеслав Орлов переказав політсилі 36 тисяч гривень, хоча його дохід за 2019 рік становив трохи більше 40 тисяч. Як зазначають у «Чесно», ці троє людей на початку 2020 року нібито витратили майже весь свій річний дохід за 2019 рік на користь іменної партії мера Харкова.

Відповідно до українського законодавства, грошові внески на користь партій спонсори повинні сплачувати особисто. Відтак, НАЗК зазначило, що помітило ознаки порушення правил порядку фінансування політичної партії щодо декількох донорів політсили Геннадія Кернеса. Зібрану інформацію в агентстві передали до Нацполіції. 

Нагадаємо, нещодавно комунальне підприємство «Ритуал» Харківської міськради придбало катафалк вартістю 5,1 мільйона гривень у компанії, що належить депутатові міської ради Ігорю Аріху. Як повідомляли раніше журналісти, Аріх є співвласником компанії «Престиж Авто Крым», яка зареєстрована в окупованному Криму та працює за російським законодавством. При цьому у своїй декларації за 2015 рік він цієї фірми не вказав: про неї вдалося дізнатися з російського державного реєстру.