Уряд забрав майже 105 мільйонів гривень з проекту Міністерства охорони здоров’я, який передбачає покращення системи діагностики онкозахворювань, і передав їх на ремонт доріг у Львівській області, головного корпусу одного з львівських вишів, та розвиток шахти на Кіровоградщині.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з видання «Наші гроші», яке посилається на розпорядження Кабміну від 21 жовтня.

На львівські дороги з цієї суми передбачено близько 62 мільйонів або 60%. Ще понад 33 мільйони підуть на реставрацію головного корпусу львівського вишу. Решта 10 мільйонів — на розвиток Новокостянтинівської шахти, що на Кіровоградщині.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», у квітні з метою запобігання поширенню коронавірусу Верховна Рада створила фонд боротьби з COVID-19. Але згодом із 65 мільярдів гривень, які спершу планували витратити на боротьбу з коронавірусом, 35 мільярдів вирішили віддати на будівництво та ремонт доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Структури МВС витратила на «антикоронавірусні» закупівлі 600 мільйонів гривень

Наприкінці вересня керівник Рахункової палати Валерій Пацкан розповідав, що з цього фонду вже витрачено 25 мільярдів гривень. При цьому половина від цієї суми пішла на будівництво доріг та амбулаторій. Понад 9 мільярдів — на виплати по безробіттю, частковому безробіттю, на дітей фізичних осіб-підприємців, страхові виплати та матеріальну допомогу медикам. Близько 3 мільярдів — на доплати до зарплат співробітникам МВС, Міністерства охорони здоров’я та виконавчої служби. 289 мільйонів — на закупівлю обладнання й засобів індивідуального захисту.

Водночас, за словами Валерія Пацкана, із сотні апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), які планували закупити за кошти «антикоронавірусного» фонду, станом на кінець вересня не придбали жодного. Один тендер, за яким до 15 вересня мали закупити 50 апаратів, зірвався. Другий іще не відбувся. Апарати ШВЛ, як зауважив керівник Рахункової палати, для медичних закладів закуповували в інший спосіб: за меценатські кошти та з інших джерел фінансування.